Шампионско начало за Федерер в Дубай

Защитаващият титлата си Роджър Федерер (Швейцария) стартира с победа на силния турнир по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2,1 милиона долара. 33-годишният швейцарец се наложи над Михайл Южний (Русия) с 6:3, 6:1 за 56 минути. Той наниза 8 аса и направи 4 пробива в двубоя. Федерер търси седма титла в кариерата си в Дубай след 2003, 2004, 2005, 2007, 2012 и 2014 година.

Номер 5 в схемата Ернестс Гулбис от Латвия увеличи на пет мача серията си без победа, след като в първия кръг загуби от Денис Истомин (Узбекистан) с 5:7, 2:6 за 1:33 час. Заемащият 14-ата позиция в световната ранглиста Гулбис, който миналата година беше в Топ 10 след достигането си до полуфиналите на "Ролан Гарос", поведе с 4:1 в първия сет, но след това не успя да се противопостави на Истомин.

"Не съм в добра форма в момента. Играх много лошо в този мач", коментира Гулбис.

В друга среща от първия кръг Жоао Соуза (Португалия) се наложи над Джеймс Макгий (Ирландия) с 6:1, 6:2.