Лион се върна на върха (видео)

Отборът на Лион се завърна на върха на френския шампионат, след като победи с минималното 1:0 Нант в мач от 26-ия кръг на Лига 1. Победата дойде трудно, след като "канарчетата" дадоха сериозен отпор на "хлапетата". През първата част гостите имаха по-чисти положения за гол, но не успяха да вкарат. Лион пък отговори с греда от пряк-свободен удар на Набил Фекир.

През втората част Лион се активизира и в средата на частта стигна до важния гол. Набил Фекир проби в наказателното поле и след няколко рикошета в защитници топката стигна зад голлинията. В самия край на мача домакините можеха да затвърдят успеха, след като получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за фаул на вратаря Реми Риу срещу Фекир. Изпълнението на капитана Максим Гоналон обаче мина покрай вратата. Това обаче не промени много и Лион се поздрави с важна победа.

По този начин "хлапетата" вече имат 54 точки - две повече от Пари Сен Жермен и отново са на върха. Нант пък остава с 33 точки на 11-о място.