Селта тресна Ла Коруня в галисийското дерби

Отборът на Селта спечели с 2:0 като гост срещу Депортиво (Ла Коруня) в галисийското дерби от 24-ия кръг на Примера дивисион. И двата гола паднаха през втората част. Резултатът откри бразилският нападател на гостите Шарлиз. Осем минути преди края Хоакин Ларивей удвои, с което оформи и крайния резултат. Така Селта се изкачи на шестото място във временното класиране с 31 точки, докато тимът от Ла Коруня остана 24-и с 24.

Домакините завършиха с човек по-малко, след като Алберто Лопо получи втори жълт картон в 72-ата минута. Така той излезе втори по този показател в историята на Примера. Лопо вече има 173 жълти картона. На върха е бившият капитан на Реал (М) Фернандо Йеро.

Двубоят на "Риасор" ще се запомни и със скандалното поведение на част от феновете на домакините, които замериха с бирени бутилки автобуса на Селта и счупиха едно от стъклата.