Валенсия с ценен триумф на "Нуево Арканхел"

Отборът на Валенсия направи важна крачка в преследването на Шампионската лига след успех с 2:1 като гост на последния в класирането Кордоба в мач от 24-ия кръг на Ла Лига, игран на "Нуево Арканхел". Андре Гомеш (38) и Пабло Пиати (82) зарадваха Нуно Санто, а попадението от дузпа на Набил Гилас (73) не беше достатъчно за домакините. "Лос бланкинегрос" имат пет точки аванс пред петия Севиля, но и мач повече.

Бебе отправи първия опасен шут в шестата минута - Диего Алвеш се разтегна и спаси. В 15-ата отново той стреля след подаване на Набил Гилас. В 20-ата минута Хелдън Рамос поиска дузпа след съмнителна схватка с Шкодран Мустафи. В 32-ата отново бразилският страж на "прилепите" спаси след воле на Абел Гомес.

В 37-ата на Родриго Морено не му стигнаха сантиметри при добър изстрел. Минута по-късно гостите от "Местайя" ликуваха. Родриго де Паул центрира отляво, Андре Гомеш беше оставен сам в наказателното поле и отбеляза с удар от въздуха с крак - 0:1.

В 55-ата минута Алвеш изби удар на току-що влезлия Флорин Андоне. В 61-ата Родриго Морено шутира опасно, но вратарят на андалусците Микел Саисар се справи. В 66-ата стражът на "бяло-зелените" подцени едно центриране, резервата Алваро Негредо стигна до топката, но ъгълът не беше достатъчно голям.

В 73-ата минута реферът Ундиано Майенко сбърка, назначавайки дузпа за домакините след битка между Николас Отаменди и Хелдън. Набил Гилас се възползва от грешката му и изравни резултата. Последва натиск на "лос че" в търсене на трите точки. В 78-ата минута момчетата на Нуно Санто имаха двойна възможност, но последователно Софиан Фегули и Негредо не матираха вратаря.

Това се случи в 82-ата минута след доста странен гол. Негредо свали топката с глава, Пабло Пиати заби кълбото в земята, получи се интересна парабола и неспасяем прехвърлящ удар - 1:2. До края на срещата валенсианци изпуснаха още добри положения.