Пирин с класика над Миньор

Футболистите на благоевградския Пирин победиха с 3:0 пернишкия Миньор в последна си контрола преди старта на пролетния полусезон в "Б" група. Със срещата на стадион "Христо Ботев" стана и официалното представяне на състава, с който благоевградските "орлета" ще преследват промоция в "А" ПФГ. И трите гола бяха отбелязани след почивката, когато бе извършена пълна смяна в състава на благоевградчани.

"Орлетата" поведоха в резултата в 48-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар от Тасев, който сам изработи нарушението пред наказателното поле.

Резултатът стана 2:0 в 68-та минута, когато Тончев остана очи в очи със стража на перничани и отбеляза хладнокръвно. Класическото 3:0 се оформи в 86-ата минута, след като Мартин Тошев открадна една топка пред наказателното поле, а точно преди сам да запише сред голмайсторите, притичалият Арсов си заби автогол. Следващата седмица Пирин гостува в първия пролетен кръг от шампионата в "Б" ПФГ на Ботев (Гълъбово).