Хъл Сити пребори десет от КПР в края

Отборът на Хъл Сити стигна до трудна, но важна победа с 2:1 над прекия си конкурент в битката за оцеляване в Премиър лийг - Куинс Парк Рейнджърс. Гостите бяха на път да измъкнат равенството с 10 човека на терена, но минута преди края на мача домакините успяха да стигнат до победното попадение дело на Даме Н`Дойе.

Срещата започна добре за Хъл Сити и домакините поведоха в резултата в 16-ата минута. Тогава Стивън Колкър сгреши като не успя да изчисти една топка с глава и я подари на Никица Йелавич, който от воле бе точен за 1:0.

В 33-ата минута скандалджията Джоуи Бартън отново показа необуздания си характер и удари Том Хъдълстоун при спряла игра, за което получи директен червен картон.

Въпреки че останаха с 10 човека на терена, играчите на КПР съумяха да стигнат до изравняване. В 39-ата минута Мат Филипс напредна по крилото и центрира за Чарли Остин, който с глава възстанови равенството - 1:1.

През втората част Хъл очаквано натисна и в 89-ата минута успя да пробие отбраната на съперника и да стигне до победното попадение. Роби Брейди центрира за Н`Дойе, който с глава прати топката в мрежата за 2:1.

Така Хъл Сити записа важни три точки в актива си и вече има 26 и се намира на 15-ата позиция в класирането. Куинс Парк пък остава в зоната на изпадащите с 22 точки на 18-ото място.