Робен успя - колекцията е запълнена (видео + галерия)

Четири дни след нулевото реми с Шахтьор (Донецк) в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) не срещна подобни проблеми при визитата си на Падерборн 07 и записа изразителна победа с 6:0. Роберт Левандовски вкара два гола през първото полувреме, а след почивката точни бяха Ариен Робен на два пъти, Франк Рибери и Митчел Вайзер. Първият гол на Робен - в 63-ата минута от дузпа, е паметен за него, защото по този начин той вече може да се похвали с невероятно постижение - вкарвал е на всички останали 17 съперници в първенството. Досега само новаците не бяха си патили от точния мерник на холандеца, но вече и те са в дългия списък. При ситуацията за наказателния удар червен картон получи Флориан Хартерц от състава на домакините.

Победата увеличи на 11 точки аванса на шампионите пред втория Волфсбург, който играе утре. В същото време Падерборн вече е само на точка от опасната зона.

Джосеп Гуардиола остави Бастиан Швайнщайгер и Марио Гьотце на пейката на шампионите, давайки им почивка, след като те бяха титуляри в Украйна. Испанецът заложи на доста офанзивен състав, в който фигурираха имената едновременно на Роберт Левандовски, Томас Мюлер, Франк Рибери и Ариен Робен. Това беше оправдано, тъй като "07" се затвори плътно в своята половина, но издържа само до 24-ата минута. Тогава Робен майсторски изведе Левандовски сам срещу вратаря и логичното се случи - 1:0 за Байерн. В 37-ата минута полякът засече прострелен пас на Рибери за втория гол.

Падерборн 07 - Байерн (Мюнхен)

В самото начало на срещата - в 9-ата минута, играчите в черно-синьо имаха претенции за двоен удар в наказателното поле на Мануел Нойер, след като вратарят хвана с ръце върната му от Жером Боатенг топка. Първоначално съдията маркира нарушението на правилата, но после се коригира, след като неговият асистент му каза, че футболист на Падерборн 07 е докоснал леко кълбото по пътя му към Нойер.

Домакините имаха още само една възможност и тя беше в 49-ата минута, когато след заучено изпълнение на пряк-свободен удар Елиас Качунга се озова на добра позиция, но не се забави.

След това Байерн тотално смачка опонента си, като ключова се оказа ситуацията в 62-ата минута. Тогава Робен беше фаулиран в наказателното поле от Хартерц и реферът посочи бялата точка, вдигайки червен картон на защитника. Това беше аналогично положение с дузпата за Щутгарт от петъчния мач срещу Борусия (Дортмунд) (2:3), когато обаче Нури Шахин не беше изгонен. Робен вкара от 11-те метра и прибави нова глава към успехите си.

Бившият футболист на Челси продължи със силните си изяви и добави втора асистенция, този път към Рибери за 4:0 в 72-ата минута. Шест минути по-късно влезлите като смени Себастиан Роде и Митчел Вайзер комбинираха, за да може вторият да регистрира първото си попадение с екипа на Байерн в Бундеслигата.

Четири минути преди края Рибери върна жестта на Робен и резултатът беше оформен на 6:0 в полза на шампионите, с което пък гологалвият футболист вече е начело при голмайсторите в Бундеслигата с две попадения пред Александер Майер.

След седмица Байерн се изправя срещу другия новак - Кьолн, като този мач ще открие 23-ия кръг в петък. Падерборн 07 пък гостува в Мьонхенгладбах на местния Борусия.