Шалке изпусна Вердер в добавеното време (видео)

Отборът на Шалке 04 изпусна в последните секунди победата срещу Вердер (Бремен) на своя стадион "Фелтинс Арена". Мачът от 22-и кръг на германската Първа Бундеслига завърши при резултат 1:1, като попадението за тима от Гелзенкирхен реализира в 62-ата минута офанзивният халф Макс Майер, не и без помощта на стража на гостите Рафаел Волф. В добавеното време обаче резервата Себастиан Прьодл изравни и лиши отбора на Роберто Ди Матео от победата. Все пак, Шалке сложи край на победната серия на "бременските музиканти", които имаха 5 последователни успеха в Бундеслигата, а за последно бяха губили точки при поражението си с 1:4 от Борусия (Мьонхенгладбах) на 17 декември.

Аржентинският нападател Франко ди Санто пропусна може би най-добрия шанс за гол за Вердер преди почивката, след като неговият шут бе спасен от вратаря Тимон Веленройтер. Това се случи в средата на първото полувреме, а към края на частта халфът на бременци Фин Бартелс стреля силно, но неточно от добра позиция.

В заключителните минути на първата част домакините от Гелзенкирхен бяха близо до гол в две-три ситуации, но първо удар извън наказателното поле на полузащитника Роман Нойщедтер мина на сантиметри встрани от вратата на Рафаел Волф, а малко след това защитникът Жоел Матип не намери целта с глава. Буквално в последните секунди на първото полувреме пред бранителя Бенедикт Хьоведес се откри много удобен шанс да изпрати топката в мрежата зад Волф, но ударът му бе блокиран от футболист на Вердер.

Четири минути след паузата майсторът на изпълненията от преки свободни удари Златко Юнузович имаше прекрасен шанс да изведе Вердер напред в резултата от фаул, но мерникът му изневери.

В 62-ата минута тимът на Роберто Ди Матео поведе с 1:0 в резултата. Макс Майер шутира малко пред наказателното поле, вратарят Рафаел Волф реагира много лошо и позволи по елементарен начин топката да се озове в мрежата му - 1:0 за "кралскосините" от Гелзенкирхен.

По всичко изглеждаше, че футболистите на Виктор Скрипник ще си тръгнат от "Фелтинс Арена" със загуба, но във втората минута на добавеното време появилият се в игра в 85-ата минута Себастиан Прьодл изпрати топката във вратата на домакините с глава след центриране от фаул на Юнузович и неубедителна игра на стража Веленройтер.

В оставащите до края секунди домакините се вдигнаха на щурм и не бяха далеч от отбелязването на победен гол, но на два пъти вратарят Волф се прояви отлично, с което донякъде изкупи вината си за попадението на Майер.

Вердер заема осма позиция в класирането с 30 точки след това равенство, докато Шалке е четвърти с 35. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 55 точки, следван от Волфсбург с 44 и мач по-малко.