Рафа Надал се класира за полуфиналите

Защитаващият титлата си Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Рио де Жанейро с награден фонд 1,4 милиона долара. Водачът в схемата елиминира Пабло Куевас (Уругвай) с 4:6, 7:5, 6:0. Срещата се игра 2:05 часа и приключи в 3:21 часа сутринта местно време. Повече от 14 часа бяха необходими, за да се изиграят петте мача на централния корт, като всичките бяха в три сета. Това обаче не е рекорд в историята на турнирите от АТП. В Токио през 2006-а година двубой приключи в 3:24 часа сутринта местно време. Куевас игра равностойно до 5:5 във втората част, след което Надал се развихри и спечели осем поредни гейма.

"Това е голяма победа за мен. Аз съм на полуфинал. Страхотен резултат, който ми дава увереност", каза испанецът. Надал не беше доволен от приключването на мача в ранните часове на деня. "На нито един тенис турнир не трябва да има срещи до това време. Тежко е за тенисистите, а сигурно и за феновете. Това е много лошо от страна на АТР. Това не беше грешка на организаторите на турнира", добави Надал, който ще има само около 16 часа преди да излезе на полуфиналите срещи Фабио Фонини от Италия. Фонини отстрани Федерико Делбонис (Аржентина) с 6:4, 6:7(10), 7:6(9) след 3:12 часа. В другите срещи от четвъртфиналите номер 2 Давид Ферер (Испания) победи Хуан Монако (Аржентина) с 6:3, 4:6, 6:2, а Андреас Хайдер-Маурер (Австрия) отстрани Жоао Соуза (Бразилия) със 7:6(4), 1:6, 6:4.