Бивш молдовски национал проговори за уреден мач в Русия (видео)

Бившият нападател на Алания Сергей Даду разкри, че през 2008 година и е получил предложение да играе симулативно в двубоя срещу Торпедо (Москва). Тогава срещата завърши със загуба на Алания с 1:2 и според Даду този резултат е манипулиран.

"Всички знаеха, че има нещо нередно. Казах на съотборниците ми следното: "Момчета, извинявайте, но няма да участвам в това. Не ми е интересно. Ако мога да отбележа гол - ще го направя. Дали да играя - решете сами. Аз наистина отбелязах гол и на полувремето ме смениха. Предложението да уговорим мача дойде от треньорите", заяви Даду.

"По-късно той се отрече от част от думите си, като каза, че действително е имало предложение мачът да бъде манипулиран, но то не е дошло от треньорския щаб на Алания, а от странични лица.

Даду е бивш молдовски национал. В Русия освен за Алания е играл и за ЦСКА (Москва). През 2013 година нападателят се отказа от футбола заради тежка контузия.