Хетафе заслужи трите точки срещу Еспаньол (видео)

Отборът на Хетафе взе важна победа в домакинството си на Еспаньол и вече е на 11-о място в класирането на Примера. Тимът от мадридското предградие се наложи с 2:1, а най-голяма заслуга за успеха има Пабло Сарабия, който отбеляза първия гол и асистира за попадението на Алваро Васкес. Чак в края на мача резервата Анаиц Арбийя се разписа за Еспаньол, но за повече гостите нямаха време.

Педро Леон пропусна първата добра възможност за Хетафе, а после и Налдо стреля неточно от удобна позиция. Съставът на Кике Санчес Флорес обаче заслужено поведе в 34-ата минута, когато центриране на Алексис Руано намери Сарабия и той простреля Кико Касийя.

В началото на втората част Сарабия изведе Алваро Васкес, който покачи на 2:0. Лукас Васкес можеше да върне интригата, но Жонатан Лопес внимаваше. В 89-ата минута Арбийя все пак намали на 1:2.

Загубата остави Еспаньол на 8-о място с 29 точки, а Хетафе е на 11-а позиция с 26.