Халеп не се спря и срещу Вожняцки, ясен е финалът в Дубай

Поставената под номер 1 в основната схема Симона Халеп постигна обрат и се класира за финала на турнира в Дубай с награден фонд от 2 513 000 долара. Румънката загуби първия сет срещу 3-ата в схемата Каролин Вожняцки, но след това обърна развоя на срещата в своя полза - 2:6, 6:1, 6:1. Така в битка за 10-ата си титла от WTA Халеп ще се изпрaви срещу Каролина Плишкова (Чехия), отстранила по-рано днес Гарбине Мугуруса (Испания) с 6:4, 5:7, 7:5.

Първият сет продължи само 29 минути, а Вожнцяки реализира два пробива за 3:1 и 6:2. Датчанката, която е шампионка в изданието през 2011 година, рязко загуби ритъма си на игра и това си пролича в представянето й в следващите два сета. Във втората част бившата номер 1 в света загуби сервис-гейма си цели три пъти и така мачът трябваше да реши в трети сет. В него интрига имаше, но за кратко. Четвъртата в световната ранглиста Халеп реализита пробив за 2:0, но веднага след това изпусна подаването си. Все пак 23-годишната румънка имаше инициативата и логично с още два пробива - за 3:1 и 5:1, си осигури победата. Мачът продължи час и 42 минути, а Симона има вече два успеха от три сблъсъка с Вожняцки.

Халеп ще се опита да спечели своя втори трофей през 2015 година, след като през януари триумфира в Китай. Заемашата 18-ото място в световната ранглиста Плишкова пък преследва своята първа купа през сезона и общо четвърта в кариерата.