Селтик се зарадва в последната минута на голов трилър с Интер (видео)

Селтик и Интер изиграха най-зрелищния двубой от днешните 1/16-финали в Лига Европа. Пред екзалтираните фенове на "детелините" двата тима направиха 3:3, след като домакините се добраха до равенството секунди преди последния съдийски сигнал благодарение на резервата Джон Гуйдети.

Преди мача легендата на Интер Хавиер Санети беше приветстван от феновете на двата отбора. Роберто Манчини очаквано даде почивка на повечето си звезди и шанс за изява получиха резервният вратар Хуан Пабло Карисо, Уго Кампаняро, Давиде Сантон и Здравко Кузманович. В предни позиции започнаха аржентинците Мауро Икарди и Родриго Паласио.

За Селтик дебют в евротурнирите направиха новите попълнения Гари Маккей-Стивън и Стюарт Армстронг. Атаката на "детелините" се водеше от Лий Грифитс, активно подпомаган от Стефан Йохансен.

Подкрепяни от невероятната си публика, шотландците стартираха ентусиазирано и във 2-ата минута Маккей-Стивън пробва да изненада Карисо, но вратарят на Интер улови. Само три минути по-късно Гордън се намеси лошо след удар на Шакири и при добавката крилото на "нерадзурите" откри резултата. Объркването в защитата на Селтик продължи.

Кузманович получи много пространство и напредна, но вместо да потърси свободен съотборник, стреля високо в аут. В 13-ата минута груба грешка на Емилио Исагире доведе до втори гол за Интер. Левият бек на Селтик ритна топката в съотборника си Върджил ван Дайл, оттам тя попадна в Паласио и за опитния нападател не бе трудно да се разпише за 0:2.

Негативният развой не сломи духа на домакините. В 24-ата минута Йохансен и Матюс разиграха добре по десния фланг, а последвалото центриране беше засечено във вратата от Армстронг. Още при следващата атака на Селтик защитата на Интер се провали, Кампаняро закъсня да блокира Армстронг и в опита си да изчисти, си отбеляза автогол.

При 2:2 Селтик бе тимът, който се намираше в подем и с всички сили атакуваше. Карисо трябваше да отразява удар на Грифитс, а в няколко ситуации бранителите на Интер извършиха нарушения в опасна близост до наказателното поле.

Дойде обаче 45-ата минута и нова кошмарна грешка на Крейг Гордън на практика обезсмисли всички усилия на неговите съотборници. Стражът стигна пръв до топката след дълъг пас към Паласио, но след като плонжира, изпусна кълбото и Паласио на празна врата вкара втория си гол в мача.

Втората част отново предложи динамичен футбол и доста голови положения, но нападателите не се възползваха от тях. В началото пропуски направиха Паласио и Шакири, като в тези ситуации Гордън поне донякъде изкупи вината си за допуснатите попадение преди почивката. Селтик беше близо до изравняването в 55-ата минута, когато Битон шутира на сантиметри от гредата, а след това Карисо спаси слаб изстрел на Маккей-Стивън.

През целия мач топката почти не се задържаше в средата на терена, защото съперниците постоянно атакуваха. Домакините действаха с много желание, но им липсваше прецизност при подаванията. Интер пък се стремеше с минимум усилия да контролира двубоя и да използва още някоя грешка в колебливата защита на шотландците. Ленивите действия на "нерадзурите" бяха наказани в третата минута на добавеното време, когато хитър пас на Лиъм Хендерсън намери резервата Гуйдите и шведският национал майсторски простреля Карисо за крайното 3:3.

СЕЛТИК - ИНТЕР 3:3 (2:3)
0:1 Шакири (5)
0:2 Паласио (13)
1:2 Армстронг (24)
2:2 Кампаняро (25) авт.
2:3 Паласио (45)
3:3 Гуйдети (90)