Виляреал пропусна да реши всичко преди реванша (видео)

Отборът на Виляреал спечели 2:1 над Ред Бул Залцбург в първи дуел от 1/16-финалите в Лига Европа, игран на "Ел Мадригал". Калу Уче (32) и Денис Черишев (54) отбелязаха за валенсианци. Джонатан Сориано се разписа за автрийците от дузпа в 48-ата минута. Испанците изпуснаха доста положения и може да съжаляват за резултата.

Тимът на Марселино Гарсия Торал започна силно двубоя. В четвъртата минута Денис Черишев застигна топката и я сервира на Лусиано Вието, който пропусна. В деветата Ману Тригерос шутира фронтално и вратарят Гулаши се намеси. В 29-ата момчетата на Адолф Хютер имаха страхотен шанс чрез баския футболист Рамальо, но Серхио Асенхо се разтегна.

В 32-ата Калу Уче даде аванс на домакините след добавка от 14 метра. Стражът изби удара на Вието, ала не можа да се изправи и да посрещне изстрела на тъмнокожия стрелец - 1:0. В 36-ата бинтованият Черишев центрира и малко не достигна при удара с глава на Вието. В края на полувремето австрийците пропуснаха в 40-ата и 43-ата минути чрез Джонатан Сориано.

В началото на второто полувреме гостите успяха да изравнят от дузпа. Виктор Руис видимо спъна Джуричин. Сориано беше точен от бялата точка и изравни в 48-ата минута. В 54-ата "подводницата" отговори по прекрасен начин - с великолепен гол. Двете перли в селекцията на "жълтите" Черишев и Вието направиха двойно подаване и руският халф завърши атаката с превъзходен изстрел от въздуха по диагонала - 2:1.

Две минути по-късно Уче направи грандиозен пропуск - от два метра би в тялото на вратаря, а при добавката Черишев не беше точен. В 61-ата Черишев чакаше сам на втората греда, ала пасът на Томас Пина се оказа къс. В последния половин час положенията почти липсваха, като ще се запомни единствено удар на Сориано в 62-ата минута и такъв на Джоел Кепбъл в 83-ата.