Хълк доближи Зенит до 1/8-финалите (видео)

Бразилската звезда на Зенит Хълк отбеляза единствения гол за победата на руския гранд на ПСВ Айндховен с 1:0 в първа среща от 1/16-финалите на Лига Европа. Нападателят, който през седмицата поднови договора си с тима от Санкт Петербург, беше точен в 64-ата минута и смълча феновете на "Филипс Стейдиъм".

Двата отбора никога не се бяха срещали в евротурнирите. ПСВ влезе в мача след серия от добри резултати в холнадското първенство, където е убедителен лидер. За Зенит пък това бе първи официален двубой от ноември насам.

Наставникът на ПСВ Филип Коку заложи на трима нападатели - Лусиано Нарсинг, Ммфис Депай и Люк де Йонг. Неговият колега Андре Вилаш-Боаш пусна на върха на атаката Хосе Саломон Рондон, а по двете крила пробиваха Хълк и Дани.

В 13-ата минута първият ъглов удар пред вратата на гостите за малко да доведе до гол. След центрирането най-високо скочи Исмиат-Мирин, който с глава стреля в аут. Малко след това и шут на Джетро Вилемс накара стража на Зенит Юрий Лодигин да изтръпне.

Питерци отговориха с изненадващ удар на Олег Шатов, който обаче не затрудни Жерон Зот. Руският тим обаче играеше с все повече самочувствие и още в следващата си атака можеше да открие резултата, но Зот спаси удар на Рондон.

В 36-ата минута Депай изскочи очи в очи с Лодогин, но в последния момент Шатов му попречи да стреля. Последва нова добра възможност за холандците, но Лодигин се намеси сигурно след удара на Нарсинг.

Второто полувреме започна равностойно, а по-опитният отбор на Зенит търпеливо чакаше своя шанс. Той дойде в 64-ата минута, когато Аксел Витсел отне една топка до тъчлинията и подаде на Дани, португалецът влезе в наказатленото поле и намери на перфектна позиция Хълк, който с лекота опъна мрежата.

В 70-ата минута Рондон имаше шанс да вкара втори гол за Зенит, но си повде силно топката и тя отиде в ръцете на Зот. Малко преди края футболистите на двата отбора едва не се сбиха, но реферът Паоло талявенто охлади страстите.

След днешния резултат Зенит вече е в серия от 18 поредни мача без равенство в евротурнирите.

ПСВ АЙНДХОВЕН - ЗЕНИТ 0:1 (0:0)