Дост наниза 6 гола за 6 дни, Волфсбург гледа напред (видео)

Отборът на Волфсбуг изкова преднина от 2:0 срещу Спортинг (Лисабон) в първи мач от 1/16-финалите в Лига Европа. Бас Дост отбеляза две попадения след почивката (46 и 63) и събра общо шест гола в рамките на по-малко от седмица, след като се разписа четири пъти срещу Байер (Леверкузен) в събота.

Тимът на Дитер Хекинг се затрудни в установяването на контрол в първите минути, но постепенно притисна своя съперник. В 16-ата минута "вълците" имаха първи добър шанс: Андре Шюрле напредна отляво и шутира към близкия ъгъл, след което вратарят изби в корнер. При ъгловия удар Кристиан Треш насочи с глава в ръцете на стража. В 19-ата Пауло Оливейра се намеси с жертвен шпагат пред вратата.

След като домакините изпуснаха няколко добри положения, се откри възможност и пред лисабонския тим. В 34-ата минута перуанецът Карийо овладя топката и стреля ниско по диагонала, а тя профуча много опасно. В 39-ата Виериня отправи атрактивен шут от въздуха и топката премина на метър аут от първата греда - аут.

По-малко от минута след началото на втората част "зелените" успяха да се разпишат. Налдо задържа топката и в точния момент я подаде към откъсващия се Дост, който технично търкулна кълбото покрай вратаря - 1:0. В 55-ата голаджията на домакините отново беше близо до попадение след корнер, но ударът му с глава от непосредствена дистанция не се получи.

В 63-ата Кевин де Бройне центрира коварно по диагонала, където Дост протегна крак и удвои преднината на своите. В 69-ата Шюрле върна към дузпата, където головият консуматор отново беше непокрит, но неговият изстрел беше отразен от вратаря. В 78-ата Волфсбург изпусна ново положение, но един след друг Де Бройне и Виериня пропуснаха.

Реваншът е след седмица в португалската столица.

ВОЛФСБУРГ - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) - 2:0
1:0 - Дост (46)
2:0 - Дост (63)