Раонич e аут от турнира в Марсилия

Водачът в схемата Милош Раонич (Канада) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове във френския град Марсилия с награден фонд 565735 евро. Раонич загуби от Симоне Болели (Италия) с 4:6, 6:3, 6:7(3) за 1:55 час. В тайбрека на третия сет италианецът поведе с 4:1, а след 4:3 спечели последните три точки в мача.

"Имаше много оспорвани геймове, но аз не се възползвах от предоставените ми възможности и загубих. Да, подаването ми беше много добро през целия мач, но не успявах да се справя във важните моменти", каза разочарованият канадец след издънката в Марсилия.

На четвъртфиналите Болели ще играе с представителя на домакините Гаел Монфис. Раонич е вторият поставен тенисист, който напуска турнира във втория кръг.

В друг мач от вечерта в Марсилия, Давид Гофен от Белгия получи травма в ребрата и се оттегли от участие при 1:5 срещу австриеца Доминик Тийм.

Фаворит в турнира, който е с награден фонд от 565 хиляди долара, остава поставеният под номер 2 Станислас Вавринка. Швейцарецът победи представителя на домакините Беноа Пер с 6:2, 6:3 и вече чака мача си от четвъртфиналите срещу украинеца Сергей Стаховски.