Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 1:1

Лукойл пречупи Берое за 5 минути и е на полуфинал

Лукойл Академик пречупи съпротивата на Берое за точно пет минути и си осигури място в полуфиналите от турнира за Купата на България. В първата среща от програмата на четвъртфиналите в Плевен, “студентите” надиграха заралии с 92:68. Следващият съперник на Лукойл ще бъде Левски или Ямбол, които играят от 16.30 часа, докато Берое си отива у дома.

Интрига имаше единствено в първите 10 минути на двубоя, когато момчетата на Любо Минчев оказаха сериозен отпор на именития си съперник. Беройци поведоха с 13:16 след серия от 8-0 в средата на частта, а в нейния край преднината им бе 20:21.

Втората част започна равностойно, като след две минути игра резултатът бе равен - 29:29. Точно тук Лукойл Академик нанесе своя удар и в следващите 5 минути направи убийствена серия от 21-0, след която поведе с 50:29, а на почивката разликата нарасна до 59:35.

През третата четвърт Лукойл намали темпото, но въпреки това разликата остана същата след 30 минути игра - 78:54. През последната четвърт срещата просто се доиграваше, преди да бъде фиксиран крайният резултат от 92:68.

Дий Браун бе най-резултатен за победителите с 19 точки, докато Христо Захариев добави 17 точки. Тери Смит изигра силен мач и за 20 минути записа “дабъл-дабъл” от 10 точки, 11 асистенции и 2 отнети топки.

Майк Блек вкара 19 за Берое, а Павлин Иванов завърши с 12.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - БЕРОЕ 92:68 (20:21, 39:14, 19:19. 14:14)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Дий Браун 19, Крис Минков 2, Христо Захариев 17, Веселин Веселинов 4, Тенчо Банев (Никола Драгович 9, Тери Смит 10, Александър Груев 9, Николай Колев 2, Николай Грозев, Димитър Димитров 8, Бруно Шундов 12)

БЕРОЕ: Майк Блек 19, Тихомир Желев 10, Павлин Иванов 12, Диуейн Джаксън 7, Мичъл Картър 5 (Милан Маркович 5, Тенчо Тенчев 4, Велислав Гълъбов 1, Камен Атанасов, Венцислав Петков 3, Мартин Раднев 2)