Лудогорец разби Добруджа в контрола

Лудогорец се наложи над втородивизионния Добруджа 1919 с 4:1 в контролна среща, която се игра на стадион "Лудогорец Арена". Старши треньорът Георги Дерменджиев пусна за разградчани футболисти, които не играха срещу Берое за купата на страната.

На вратата застана избраният снощи за футболист номер 1 на България за 2014-а година Владислав Стоянов, който сбърка за гола на добруджанци. Те се разписаха почетно чрез Филип Филчев в
62-ата минута.

Иначе Себастиан Ернандес в 20-ата минута откри, а две минути след това Христо Златински от дузпа покачи на 2:0. Златински вкара за 3:0 от свободен удар малко след началото на второто полувреме, след което Филчев върна едно попадение. В последните минути на мача Ернандес оформи крайното 4:1.

Съставът на Лудогорец: Стоянов, Витиня, Терзиев, А. Александров, Ангуло, Анисе, Златински, Мисиджан, Ернандес, М. Александров, Хамза