Черноморец загуби от Спартак (Варна) в последната си контрола

Черноморец отстъпи с 1:2 на Спартак 1918 (Варна) в последната си зимна контрола преди подновяването на първенството в "Б" група. Загубата е първа за бургазлии, които навъртяха сериозна бройка мачове тази зима.

Гостите от Варна бяха изцяло в състав от румънски, молдовски играчи, както и един италианец и един българин - Никола Яначков. Още в 10-ата минута гостите откриха резултата чрез Фратя. Веднага след това домакините заредиха опасни положения и в 26-ата минута Реян Даскалов изравни с удар извън наказателното поле. До края на полувремето Диян Христов, Даниел Стаматов и отново Даскалов бяха на стрелкови позиции, но не показаха точен мерник.

Картината не се промени след началото на втората част, като "акулите" натискаха здраво. Вместо това в 66-ата минута те пуснаха втори гол, когато Василов завърши контраатака със Сергей Сърбу. До края на мача Яни Пехливанов и Галин Димов пропуснаха да донесат поне равенство за бургазлии.