Баварската машина забуксува в Украйна (видео+галерия)

Отборите на Шахтьор (Донецк) и Байерн (Мюнхен) не успяха да излъчат победител в първия мач помежду си от 1/8-финала в Шампионската лига. Срещата, която се игра в Лвов заради сложната военна обстановка в Донецк, завърши при резултат 0:0. "Баварците",  които бяха набрали скорост след победата с 8:0 над Хамбургер в Бундеслигата, днес далеч не бяха на познатото ниво и се задоволиха с равенството, като всичко ще се реши в реванша в Мюнхен. Гостите завършиха мача с човек по-малко на терена, като в 65-ата минута Чаби Алонсо бе изгонен от игра за втори жълт картон. Така той няма да запомни с добро своя юбилеен мач номер 100 в Шампионската лига.

Първото полувреме Байерн имаше инициативата и почти всичко интересно се случваше пред вратата на Шахтьор. Още във 2-ата минута гостите имаха чудесна възможност да открият резултата. Ариен Робен центрира за Бастиан Швайнщайгер, който бе абсолютно непокрит в наказателното поле и отправи удар от воле, но топката премина покрай вратата. След това в 11-ата минута Робен напредна и изведе Томас Мюлер на скорост, но от труден ъгъл нападателят не успя да отправи хубав удар. В 31-ата минута Франк Рибери свали една топка в наказателното поле за Мюлер, който стреля от движение, но отново неточно. В 43-ата минута пък самият Рибери реши да стреля от границата на наказателното поле, но изстрелът му не бе в очертанията на вратата.

В същото време играчите на Шахтьор предимно се защитаваха и разчитаха на епизодични и не особено опасни контраатаки. Единственото по-интересно положение за домакините дойде в 25-ата минута, когато Ярослав Ракитский стреля силно от фаул от около 25 метра, но не успя особено да затрудни Мануел Нойер, който спокойно улови.

Второто полувреме бе доста по-скучно. Положенията пред двете врати почти липсваха. За сметка на това играта стана доста накъсана от нарушения от страна и на двата отбора. При един такъв фаул в 65-ата минута Чаби Алонсо бе изгонен от игра. Той извъши професионално нарушение в средата на терена, като задържа откъсващ се противников играч и получи втори жълт и червен картон и така остави отбора си с 10 души на терена.

Въпреки численото си предимство играчите на Шахтьор така и не можеха да организират някакъв сериозен натиск. В същото време в 83-ата минута Байерн организира чудеса контраатака, като Робен напредна по крилото и отправи удар, който се спря в тялото на защитник на домакините, а "баварците" претендираха за игра с ръка и дузпа, но не получиха такава.

В крайна сметка двата тима не успяха да излъчат победител и може би играчите на Шахтьор трябва да бъдат по-доволни от този факт. Така те запазват своите шансове за реванша, макар задачата им в Мюнхен да не е никак лесна, където трябва да измъкнат победа или голово равенство, за да продължат напред в турнира. Байерн пък ще трябва да търси задължителен успех на свой терен.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!