Предимство за Челси след гол в Париж с един-единствен удар (видео+галерия)

Английският Челси взе предимство в двубоя с френския Пари Сен Жермен, стигайки до равенство 1:1 при гостуването си на "Парк де Пренс" в Париж. Възпитаниците на Жозе Моуриньо отбелязаха гол на чужд терен при единствения си удар по посока на вратата на съперника. Бранислав Иванович с глава вкара може би решителното попадение в целия сблсък след 36 минути игра, завършвайки интересна триходова комбинация от защитния вал на своя тим, започнала от Джон Тери и преминала през друг негов колега в отбрана - Гари Кейхил. Единсон Кавани изравни за ПСЖ след почивката, но домакините не успяха да стигнат до пълен обрат, главно заради намесите на стража на Челси Тибо Куртоа, който спаси редица техни удари.

Първите опасности бяха пред вратата на гостите, след като на два пъти в рамките на една минута Тибо Куртоа трябваше да спасява след удари с глава на Блес Матюиди и Златан Ибрахимович. Халфът отправи по-опасен удар към вратата на Челси, но Куртоа изби. Секунди по-късно и Ибра надскочи защитата на Челси, но заби топката в тревата с глава и това омекоти удара му. В 34-ата минута Куртоа трябваше да се намесва решително и при удар на Кавани също с глава след изпълнение на корнер. Уругвайският нападател се стрелна на близката греда при центрирането от ъглов удар на Есекиел Лавеци и отправи топката към ъгъла, но Куртоа бе на поста си и отрази.

Отборът на Жозе Моуриньо обаче бе този, който откри резултата в 36-ата минута с попадение на Бранислав Иванович с глава. Атаката на гостите бе изключително впечатляваща, след като Джон Тери центрира, партньорът му в отбрана Гари Кейхил чукна топката с пета, а техният колега в защита Бранислав Иванович завърши, пращайки топката в мрежата на Сиригу за 0:1.

След почивката обаче домакините излязоха на терена твърдо решени да променят хода на мача и успяха да натиснат опонента си в неговата половина. След няколко добри положения пред Куртоа, в крайна сметка Единсон Кавани изравни в 55-ата минута. Уругваецът остана непокрит в наказателното поле, за да засече центриране на Блес Матюиди и да не остави шансове на Тибо Куртоа да спаси за четвърти път мрежата си.

Само пет минути по-късно домакините можеха да стигнат до пълен обрат в резултата, след като Златан Ибрахимович нахлу мощно в наказателното поле и стреля по земя. Тибо Куртоа спаси удара на нападателя, но домакините имаха шанс при добавката отново да се разпишат. Лавеци обаче стреля в тялото на бранител на гостите, който бе останал последна преграда пред мрежата на лондончани.

В 80-ата минута Единсон Кавани също пропусна да направи обрата пълен. Той направи отлично двойно подаване със свой съотборник и се озова на стрелкова позиция от малък ъгъл вляво от вратата на Челси, но ударът му мина встрани от рамката. В продължението на редовните 90 минути Куртоа отново спаси вратата си от сигурен гол. Златан Ибрахимович стреля с глава при центриране към далечната греда, но белгийският вратар отрази удара му.

Така Челси задържа равенството, което дава на "сините" от Лондон предимство преди реванша на "Стамфорд Бридж".