ПФК Бургас удари дублиращия тим на Ботев (Пд)

Отборът на ПФК Бургас победи дублиращия тим на Ботев (Пд) с 2:0 в контролна среща, играна на базата на пловдивчани в Коматево. Попаденията за бургазлии отбелязаха Димитър Георгиев в 4-ата минута и Любомир Любенов в 68-ата минута.

Бургас започна по-активно срещата и успя да излезе напред в резултата още в 4-ата минута. Чудесен пас зад гърба на „жълтата” отбрана изведе Димитър Георгиев сам срещу вратаря на Ботев и за него не бе проблем да отбележи за 0:1. След четвърт час игра бургазлии можеха да удвоят преднината си. Силен изстрел на Любенов от над 15 метра обаче бе отразен с вещина от стража на Ботев. В 25-ата минута отново можеше да падне гол във вратата на домакините, но удар с глава на Любенов премина покрай гредата на Димитров. Минута преди края на полувремето голмайсторът за Бургас можеше да отбележи и второто си попадение в мача. Първият му удар обаче бе избит от вратаря на Ботев, а вторият премина над напречната греда.

През второто полувреме отново Бургас бе по-добрият отбор. Георгиев имаше нова възможност за гол в 50-ата минута, но ударът му излезе в аут. Десетина минути по-късно опасен изстрел на Любенов бе отразен от вратаря на Ботев. Все пак натискът на Бургас даде резултат в 68-ата минута. С чудесен удар от дъгата на наказателното поле, Любомир Любенов прати топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините. Малко преди края на срещата Красимир Илиев имаше възможност да направи резултата класически, но ударът му излезе на сантиметри в аут.

Състав на ПФК Бургас: К. Георгиев, Ст. Андонов, Петър Патев, Ст. Жеков, Сл. Костенски, Д. Георгиев, Ж. Хаджиев, С. Мечев, Л. Любенов, Ем. Манев, Ер. Карадайъ

Резерви: Г. Стоянов, Т. Гочев, Ем. Рачев, Кр. Илиев, Ст. Кижев, Пл. Димитров, Ахм. Ахмедов, М. Радев, Ст. Калпаклиев