Пламен Константинов и Губерния с измъчено 3:2 в Русия! Йосифов с 4 точки (ВИДЕО)

Селекционерът на националния отбор на България Пламен Константинов и воденият от него Губерния (Нижни Новгород) записаха много трудна 12-та победа от началото на сезона в руската Суперлига. Момчетата на Константинов, сред които и национала Виктор Йосифов, надиграха драматично вкъщи Нефтяник (Оренбург) с 3:2 (25:22, 25:20, 20:25, 21:25, 15:8) в мач на 24-ия кръг, игран този следобед.

По този начин волейболистите на Губерния са на 8-мо място във временното класиране с 35 точки след 12 победи и 12 загуби. В следващия предпоследен 25-ти кръг Пламен Константинов и възпитаниците му са отново домакини, но този път на Урал (Уфа). Срещата е чак на 25 февруари (сряда) от 18,00 часа българско време.

Виктор Йосифов започна като титуляр за Губерния, но бе сменен в четвъртия гейм. Българският център завърши с 4 точки (1 блок и 38% ефективност в атака) за успеха. Най-полезни за отбора от Нижни Новгород пък станаха Максим Шпилев (1 блок, 50% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) и Сергей Савин (1 блок, 48% ефективност в атака и 11% перфектно посрещане) съответно със 17 и 16 точки за победата. За тима на Нефтяник над всички бе Михаил Бекетов с 24 точки (3 блока, 2 аса и 46% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.

ГУБЕРНИЯ (НИЖНИ НОВГОРОД) - НЕФТЯНИК (ОРЕНБУРГ) 3:2 (25:22, 25:20, 20:25, 21:25, 15:8)
ГУБЕРНИЯ: Дмитрий Ковальов 6, Николай Павлов 12, Сергей Савин 16, Максим Шпилев 17, Алексей Кулешов 12, ВИКТОР ЙОСИФОВ 4 - Александър Янутов-либеро (Артьом Каштанов, Макар Бестужев, Олег Сичьов 6, Максим Шулгин, Филип Воронков 6)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
НЕФТЯНИК: Павел Зайцев 1, Михаил Бекетов 24, Андрей Титич 14, Никита Козлов 7, Георгий Спичев 9, Александър Авдеев 11 - Хлеб Кашицин-либеро (Сергей Горбачьов 3, Владимир Иванов 9, Виталий Василиев 1)
Старши-треньор: Владимир Терентиев.