Най-накрая радост и победа за Астън Вила, Шърууд ликува от трибуните (видео)

Астън Вила победи с 2:1 Лестър на "Вила Парк" и се класира за 1/4-финалите на ФА Къп. Леандро Бакуна откри резултата в 68-ата минута, вкарвайки едва 16-ия гол за бирмингамци във всички състезания от началото на сезона. Скот Синклеър удвои в 89-ата, а в добавеното време Андрей Крамарич реализира почетния гол за Лестър.

На трибуните на "Вила Парк" бе назначеният вчера нов мениджър на тима Тим Шърууд, който изгледа двубоя по много емоционален начин и изразяваше бурно радостта си при попаденията на домакините.

Още в 12-ата минута гостите можеха да поведат в резултата. Матю Джеймс изпълни корнер, а Василевски засече с глава, но топката докосна гредата. След около половин час игра Естебан Камбиасо стреля опасно, но Гивън успя да избие.

В самия край на първата част Бентеке успя да вкара топката във вратата на Шварцер, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Астън Вила започна по-добре втората част и Фабиан Делф и Бентеке пропуснаха нелоши възможности.

В 68-ата минута Леандро Бакуна изведе Астън Вила напред, след като проби добре от ляво, навлезе в наказателното поле и с фалцов удар завъртя топката в далечния ъгъл - 1:0. Няколко минути по-късно гол на Вайман бе отменен заради засада, а Шей Гивън се намеси решаващо след удар на Риад Марез. Крамарич пък стреля с глава над напречната греда.

Минута преди края Скот Синклеър сложи точка на спора, след като стреля отблизо, а Марк Шварацър се намеси ужасяващо - 2:0.

В добавеното време Андрей Крамарич върна едно попадение след хубав удар с глава, но това не бе достатъчно за Лестър, който приключи участието си в турнира за Купата на Англия.

АСТЪН ВИЛА - ЛЕСТЪР 2:1

1:0 Бакуна (68')
2:0 Синклеър (89')
2:1 Крамарич (90')