Дузпа и червен картон не помогнаха на Малага срещу Еспаньол (видео)

Отборът на Еспаньол победи Малага с 2:0 в гостуването си от 23-ия кръг в Примера дивисион на "Ла Росаледа". Домакините имаха страхотен малшанс в този мач, като изпуснаха дузпа и завършиха срещата с човек повече на терена, но и това не им помогна да стигнат дори до равенството.

Еспаньол откри резултата в 41-ата минута, когато Салва Севийя центрира от фаул и Алваро Гонзалес с глава прати топката в мрежата за 0:1.

След това Малага натисна, но в 66-ата минута техен гол бе отменен заради засада. В 82-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Диего Колото, който бе изгонен от игра. Нордин Амрабат обаче пропусна от бялата точка и отново не успя да изравни резултата.

В самия край на мача пък играчите на Еспаньол окончателно довършиха своя съперник. В 3-ата минута на добавеното време Серхио Гарсия сложи точка на спора за крайното 0:2.

Така Еспаньол излезе на 8-ото място във временното класиране с 29 точки. Малага пък е една позиция по-напред на 7-ото място с 35 точки.