Ужасна вечер за ПСЖ (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен изживя един от най-кошмарните си мачове в последните години. Парижани не успяха да победят като домакин Каен в мач от 25-ия кръг на Лига 1, въпреки че до 89-ата минута водеха с 2:0 и срещата завърши 2:2. Освен това четирима от титулярите в днешния двубой - Йоан Кабай, Маркиньос, Серж Орие и Лукас Моура не успяха да завършат мача заради контузии. Всички те са под въпрос за първия мач от елиминационната фаза на Шампионската лига - срещу Челси във вторник.

Поради травмите на последните двама ПСЖ трябваше да завърши мача с двама души по-малко, тъй като Лоран Блан вече бе направил всичките си смени в двубоя. Най-сериозно изглеждаше състоянието на Лукас и Орие, като контузиите им може да се окажат тежки. Иначе попаденията за ПСЖ бяха дело на Златан Ибрахимович и Есекиел Лавеци, докато за нормандците се разписаха Емилиано Сала и Ерве Базил.

Срещата започна повече от отлично за парижани и още във втората минута Ибра откри резултата. Шведът се разписа, след като засече едно центриране на Серж Орие. В 15-ата минута дойде първата контузия за ПСЖ. Кабай бе заменен от Адриен Рабио. В 40-ата минута Лукас изведе на чиста позиция Лавеци, който с плътен удар с левия крак удвои.

На почивката Маркиньос бе заменен от Давид Луис, който стана втората жертва с контузия за вечерта. Въпреки травмите всичко вървеше добре за ПСЖ до 70-ата минута. Тогава тежка контузия получи Орие и бе изнесен на носилка. Три минути по-рано Блан бе направил последната си смяна в мача и така домакините останаха с десет души на терена. Девет минути по-късно дойде поредното нещастие за парижани. Лукас също бе принуден да напусне принудително и така домакините останаха с двама души по-малко на терена.

Последва логичен натиск на Каен, които стигнаха до гол в 89-ата минута. Денис Апия върна една топка към Сала, който намали. При паса си обаче бранителят използва ръката си, но съдията не видя нарушението и зачете гола. Само минута по-късно гостите стигнаха и до равенството. Базил изпълни отлично пряк-свободен удар и така попари публиката на "Парк де Пренс".

Така ПСЖ пропусна възможността да се изкачи на върха на класирането и остава на точка зад лидера Лион, който е с 50 точки и с мач по-малко от парижани. Каен пък продължава с отличното си представяне през 2015-а и вече пет мача няма загуба. Нормандците са на 14-о място с 28 точки.