Първи реакции след решението за допускане на фенове на Левски на дербито

Блекбърн взе втори елитен скалп и продължава за Купата (видео)

Блекбърн победи с 4:1 Стоук Сити и продължава в 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на Англия, след като елиминира втори пореден отбор от Премиър лийг. В предишната фаза тимът от Чемпиъншип изхвърли и Суонзи от надпреварата.

Питър Крауч (10') изведе "грънчарите" напред, но с хеттрик на Джошуа Кинг (36', 51'и 55') и гол от дузпа на Руди Жестед (45') домакините стигнаха до пълен обрат. Тяхната задача бе улеснена от факта, че Стоук игра цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Джеф Камерън получи червен картон в края на първата част.

Първото полувреме на "Иууд Парк" бе изпълнено със събития. Още в 10-ата минута Питър Крауч откри резултата, след като отбраната на Блекбърн проспа един корнер отдясно и от границата на малкото наказателно поле Питър Крауч протегна крак и прати топката във вратата на Саймън Ийстууд. Добрите минути за "грънчарите" продължиха и последваха пропуски на Маме Бирам Диуф и Марко Арнаутович.

В 21-ата минута дойде и първата голова възможност, която се откри пред домакините, но силен удар на Джошуа Кинг срещна напречната греда. Малко след това Крауч и Диуф пропуснаха нови възможности за Стоук.

В 36-ата минута Блекбърн изравни резултата. Дъфи засече с глава след корнер пред вратата на Бътланд, а Джош Кинг в последния момент отклони, също с глава, непосредствено пред стража на гостите - 1:1.

Руди Жестед пропусна страхотна възможност да направи обрата пълен в края на редовното време на първата част. Това обаче се случи в добавеното време, което бе цели осем минути. В седмата от тях Джеф Камерън задържа Кинг в наказателното поле - дузпа за Блекбърн и червен картон за бранителя на Стоук. Жестед бе точен от бялата точка, правейки обрата пълен.

В 51-ата минута Джош Кинг реши всичко с трети гол. Нападателят получи извеждащ пас от  Жестед, Марк Муниеса получи разтежение и падна на земята, като това не му даде възможност да попречи на Кинг, който остана сам и стреля покрай Бътланд за 3:1. Четири минути по-късно Кинг оформи своя хеттрик с напълно идентичен гол.

БЛЕКБЪРН - СТОУК СИТИ 4:1

0:1 Крауч (10')
1:1 Кинг (36')
2:1 Жестед (45' - дузпа)
3:1 Кинг (51')
4:1 Кинг (55')

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!