Пирин победи Септември (Симитли) в поредната си контрола

Благоевградският Пирин победи днес в поредната си контрола с 2:0 (0:0) отбора на Септември (Симитли) на стадион "Христо Ботев" в Благоевград на отличен терен и при прекрасно време пред около 300 зрители. Головете за "орлетата" от Благоевград отбелязаха след почивката Антонио Хаджииванов (47) след прецизно изпълнение на пряк свободен удар и Атанас Чипилов (88) след асистенция на национала Станислав Манолев, който продължава да тренира заедно с отбора на Пирин, докато се изясни как ще продължи за него сезонът.

Двамата старши треньори - Йордан Самоковлийски и Спас Стоименов, направиха доста смени в съставите си в днешната проверка. През първата част футболистите от Септември изглеждаха по-свежи и мобилизирани и пропуснаха три-четири чисти отлични положения за гол, удариха веднъж и греда. През втората част благоевградчани показаха, че имат по-големи възможности, ролите се размениха и резултатът бяха двата гола и победа в контролата за "зелените" от Благоевград.

"Тренираме двуразово, при тежки теренни условия, може би има известна умора и съставът от първото полувреме като че ли игра по-лежерно, докато през втората част футболистите заиграха по-правилно, по-бързо, на скорост, имахме и по-остри нападатели и създадохме доста положения, коментира Йордан Самоковлийски. Това ще е начинът ни на игра. Общо взето сме наясно как ще изглежда съставът, но имаме още една пълна седмица подготовка и всички трябва да се трудят на сто процента. Не искаме предварително да афишираме кой ще е титуляр, защото до първия мач има много време и не искаме никого да подценяваме. На този етап всички са титуляри."

Плануваната следваща контрола с Марек (Дупница) пропадна в последния момент и ръководството на Пирин търси сега съперник за проверка, това може да е и Ботев (Враца), който се подготвя в Сандански, съобщи Самоковлийски.

Старши треньорът на Септември Спас Стоименов коментира, че е доволен от представянето на своите футболисти днес, но проблем в отбора му продължава да е липсата на реализатори на головите положения, които се създават. Затова продължава търсенето на още един централен нападател. Днес отборът бе лишен и от Методи Костов, който отсъства поради заболяване. Стоименов съобщи, че до края на предсезонната подготовка на Септември предстоят още две контролни срещи - с Пирин (Гоце Делчев) и с Марек (Дупница), съответно на 18 и на 21 февруари.