Шампионът Бердих отново на финал в Ротердам

Защищаващият титлата си от миналата година Томаш Бердих (Чехия) се класира за финала на турнира по тенис в зала в Ротердам с награден фонд 1,6 милиона евро, побеждавайки в първия полуфинален мач Жил Симон (Франция) с 6:2, 6:1 след 58 минути игра.

Поставеният под номер 3 в основната схема Бердих в неделя ще се изправи срещу победителя от втория полуфинал между Станислас Вавринка (Швейцария) и Милош Раонич (Канада). За чеха Бедрих това ще бъде втори финал на турнир от АТP за тази година след януари, когато загуби на финал в Доха срещу испанеца Давид Ферер.

Симон, който вчера отстрани на четвъртфиналите поставения под номер 1 в схемата британец Анди Мъри, беше видимо уморен в днешния мач срещу Бердих. Въпреки загубата французинът продължава да има положителен баланс в мачовете си с Томаш Бердих - 6 победи и 4 загуби.