Дори по прашки Байерн знае как да запушва устите на критиците (видео + галерия)

Три дни преди подновяването на битката в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) постигна най-изразителната си победа от началото на сезона в Бундеслигата, унижавайки Хамбургер ШФ с 8:0 в двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата. Сблъсъкът между двата тима е емблематичен за историята на германското първенство, но времената вече са други и баварците са шампиони, а европейският първенец от 1983 г. се бори да не изпадне. Преди срещата мюнхенци бяха иронизирани за слабия старт на полусезона, а и заради появилите се снимки на двама от футболистите си по прашки.

Както си личи от резултата обаче, всички критици бяха смълчани. Отборът на Джосеп Гуардиола реши всичко с три попадения до почивката, дело на Томас Мюлер (21'-дузпа), Марио Гьотце (23') и Ариен Робен (36'). През второто полувреме отново Робен (47'), Мюлер (55') и Гьотце (88'), както и Роберт Левандовски (56') и Франк Рибери (69') оформиха звучното 8:0.

Байерн (Мюнхен) - Хамбургер ШФ 8:0

По същото време единственият преследвач на първенеца - Волфсбург, спечели инфарктно с 5:4 гостуването си на Байер (Леверкузен) и запазва разликата от 8 точки с лидера. Хамбургер ШФ пък е само на 3 точки от опасната зона.

Другата добра новина за домакините беше свързана със завръщането в титулярния състав на Холгер Бадщубер, който през последните две години почти не игра заради няколко тежки контузии, последвани от операции. Младият защитник получи поредната си травма миналия септември и днес се появи в отбора за първи път от шест месеца. Извън групата заради контузия обаче остана Чаби Алонсо. Франк Рибери също е възстановен, като се появи през втората част.

Гуардиола се завърна към постройка с четирима в защита. В предни позиции направи впечатление, че Роберт Левандовски започна като лято крило, а Мюлер водеше атаката. Хамбургер ШФ отговори с постройка с двама централни нападатели, но това не доведе до нищо.

През есента "Шпортферайн" успя да неутрализира баварския колос у дома, записвайки 0:0. Всякакви надежди за нещо подобно и днес обаче се "изпариха" набързо.

Мюлер имаше първата възможност още в 4-ата минута, но тогава Ярослав Дробни отрази с крак. Последваха още няколко положения, за да се стигне до 21-ата минута, когато Рафиня центрира отдясно и топката се отби в ръката на Рони Маркос и съдията посочи бялата точка. Мюлер не сгреши и Байерн поведе с 1:0.

След само две минути Мюлер отново затрудни Дробни и Гьотце удвои с добавка отблизо. В 36-ата минута дойде време Робен да реализира дежурния си гол с изпълнение от своята запазена марка - 3:0.

Виждайки накъде отиват нещата, реферът Михаел Вайнер реши да спести втори жълт картон на Рафаел ван дер Ваарт в 41-ата минута за нарушение, което заслужаваше дори директно изгонване.

След почивката мюнхенци продължиха да мачкат и логично топката влетя в мрежата на Дробни още пет пъти. В първите десетина минути на тази част Робен, Мюлер и Лева докараха нещата до 6:0, а след това влезлият като смяна Рибери и Гьотце в края фиксираха грандиозния резултат.

Пеп пък успя да даде почивка на Робен и Мюлер, изваждайки ги от игра по-рано, за да са свежи за гостуването във вторник на украинския Металург (Донецк) в първа среща от осминафиналите в ШЛ. Мачът ще се играе на стадиона в Лвов.

В следващия кръг в Бундеслигата Байерн го очаква визита на новака Падерборн 07, а Хамбургер ШФ ще се "поти" с Борусия (Мьонхенгладбах) у дома.