Борусия (Д) показа истинското си лице (видео)

Борусия (Дортмунд) победи с 4:2 гостуващия Майнц 05 в откриващия мач от 21-ия кръг на Бундеслигата и едва за втори път от началото на сезона записа два последователни успеха. Срещата на "Сигнал Идуна Парк" започна кошмарно за домакините, които получиха гол още в първата минута, но през второто полувреме неспирните атаки на футболистите на Юрген Клоп донесоха пълен обрат. "Жълто-черните" вече са на 14-о място във временното класиране, след като доскоро бяха на дъното в таблицата. Майнц, който също има 22 точки, е на 13-а позиция.

Юрген Клоп се изправи срещу отбора, в който прекара общо 18 години като футболист и треньор, в седмицата, в която Марко Ройс зарадва всички в Дортмунд, като поднови договора си. В групата на Борусия изненадващо не попадна Матс Хумелс, а Якуб Блашчиковски беше болен и също пропусна двубоя.

На вратата на Майнц застана младокът Стефано Капино, който трябваше да замести наказания Лорис Кариус.

Не беше изминала и минута от първия съдийски сигнал, когато гостите поведоха. Роман Вайденфелер излезе напред, за да боскира топката, но тя попадна на крака на Елкин Сото и прехвърлящият удар на колумбиеца спря в мрежата. "Жълто-черните" реагираха като ужилени и Марко Ройс уцели гредата, а след това Капино спаси шут на Шинджи Кагава. Пиер-Емерик Обамеянг също имаше възможност да изравни, но не успя.

Веднага след началото на второто полувреме Борусия наложи жестока преса и голът не закъсня. Невен Суботич засече центриране на Марсел Шмелцер и се разписа за 1:1. Това даде допълнителна мотивация на "жълто-черните" и в 55-ата минута Марко Ройс ги изведе напред в резултата след чудесна асистенция на Кевин Кампъл. Публиката нямаше време да се зарадва, защото само две минути по-късно грешка на Шмелцер позволи на Юнус Мали да вкара втори гол за Майнц с втория удар на тима в очертанията на вратата.

Очертаваше се нова тежка вечер за привържениците на Борусия, но този път финалният щурм на отбора донесе ценните три точки. След пропуски на Кагава и Обамеянг, в 71-ата минута националът на Габон най-после съумя да се разпише. Той получи пас от Ройс на ръба на засадата и с малко късмет прати топката покрай Капино. Всичко свърши в 78-ата минута с попадението на Нури Шахин. Той се оказа най-съобразителен след намеса на стража на Майнц и с левия крак оформи крайния резултат.