Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Убедителна победа за Ботев (Пд)

Ботев (Пловдив) победи с 4:0 Локомотив (Горна Оряховица) пред 500 свои фенове в контролна среща по футбол, играна на стадиона в Коматево. В третата минута Мариян Огнянов стреля от удобна позиция, но топката бе избита от защитник на гостите. Пет минути по-късно при бърза атака нападателят на локомотивци Мариян Иванов излезе зад отбраната на домакините, вкара гол, но попадението му бе отменено заради засада от съдията Георги Кабаков. В 10-ата минута Иван Цветков изведе на удобна позиция Божидар Васев, последва удар, но топката бе избита от бранител на съперника.

Последва натиск на Ботев, но Чунчуков и Иван Цветков пропуснаха от удобни позиции. "Жълто-черните" поведоха с гол на Божидар Васев в 30-ата минута, който се разписа със силен удар отблизо, след многоходова атака на своя отбор. В 40-ата минута Цветелин Чунчуков вкара втория гол за "канарчетата", засичайки с глава топката във вратата на противника след центриране на Йордан Христов.

В 50-ата минута директен червен картон получи Иван Пенев от тима на гостите да груб фаул срещу Лазар Марин. Мястото му на терена зае Денис Мицаков.

Иван Цветков реализира третия гол за Ботев в 64-ата минута. В 70-ата минута Станислав Дрянов намери Иван Цветков, който подаде на Томаш Иршак, последва удар и резултата стана 4:0 в полза на Ботев. До края на мача домакините доминираха, но пропуснаха да отбележат още голове.

Ботев (Пловдив) - Локомотив (Горна Оряховица) 4:0
Голмайстори: 1:0 Божидар Васев (30), 2:0 Цветелин Чунчуков (40), 3:0 Иван Цветков (64), 4:0 Томаш Иршак (70)
Съдия: Георги Кабаков
Червен картон: Иван Пенев (Л)

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Роман Инез, Радослав Терзиев, Филип Филипов, Томаш Иршак, Лъчезар Балтанов, Божидар Васев, Мариян Огнянов, Иван Цветков, Цветелин Чунчуков (Махиал Иванов, Даниел Златков, Пламен Николов, Лазар Марин, Християн Казаков, Милен Гамаков, Станислав Дрянов, Наско Милев)

Локомотив (ГО): Радослав Рашков, Илко Карапетров, Иван Пенев, Мариян Иванов, Атанас Фиданин, Атанас Димитров, Ивайло Харизанов, Антони Балъков, Красен Трифонов, Любчо Генчев, Янаки Смирнов (Денис Мицаков, Явор Генчев, Юли Ненов)