Созопол разби дубъла на Берое

Берое U21 отстъпи с 0:3 на играещия в "Б" група мъжки отбор на Созопол. През първата част възпитаниците на Иван Гаджев получиха две попадения дело на Илиян Шерденов в 21-ата и Станимир Баев в 40-ата от дузпа. След почивката „зелените“ заиграха по-добре, но устремът им бе спрян с изненадващ удар от над 40 метра на Станимир Баев, който направи резултата 3:0. Въпреки това беройци създадоха редица шансове през второто полувреме и можеха да отбележат поне почетен гол. Отличните намеси на Свилен Нотев на вратата на втородивизионния тим обаче го предотвратиха, съобщава beroe.bg.

През първата част младежите на Берое излязоха по-прибрани и разчитаха най-вече на контраатаки. В 3-ата минута Михаил Георгиев стреля от 17-18 метра, но слабо и в ръцете на Михаил Михайлов.

Три минути по-късно Александър Шабанков навлезе в наказателното поле, където се подхлъзна и поиска дузпа за съприкосновение с Георги Динков, но реферът Ахмед Ахмед не се подведе. В 12-ата минута Михаил Георгиев отправи добър шут, но Диян Димов успя да изчисти.

Илиян Шерденов направи индивидуален пробив и навлезе в наказателното поле в 21-ата минута. От там той стреля по посока на вратата пращайки кълбото в мрежата за 0:1. В 30-ата минута след пресечено подаване Станимир Баев получи топката и стреля от границата на наказателното поле, но Михаил Михайлов са намеси добре и успя да изчисти в корнер.

В 39-ата минута Станимир Баев центрира към Шерденов, който бе повален от Пламен Тенев в наказателното поле. Минута след това Станимир Баев стреля от бялата точка и реализира за 0:2. Берое наложи натиск с началото на второто полувреме, но защитата и вратарят на Созопол се справиха.
И точно когато „беройци“ владееха положението Станимир Баев стреля от далечна дистанция след грешка в средата на терена и прехвърли Михаил Михайлов, вкарвайки за 0:3.

След многоходова акция в 53-ата минута Стивън Петков изведе добре Георги Динков в наказателното поле, той върна назад за Никола Грозданов, който стреля от границата на наказателното поле. Свилен Нотев отрази, но топката попадна в Емин Ахмед, който пробва добавка, но кълбото излезе в аут. В 61-ата минута Венцислав Гюзелев навлезе от ляво в наказателното поле и пусна пас успореден на гол линията. Михайлов се размина с топката, но Цеков беше с гръб към вратата и след разбъркване топката му бе отнета.

Кирил Личев центрира от корнер в 63-ата минута на първа греда, от където Стивън Петков засече с глава, но над вратата. В 73-ата минута влезлият като резерва Венцислав Иванов бе изведен на удобна позиция, но след удара му топката попадна в ръцете на вратаря.

Две минути по-късно Венцислав Иванов получи от Динков непокрит на границата на малкото наказателно поле, но не успя да засече. В 77-ата минута Динков напредна от ляво и центрира за Венцислав Иванов, който пропусна за Николай Георгиев, който стреля добре от дъгата пред наказателното поле, но Свилен Нотев се намеси прекрасно и изби в корнер. След центрирането на Личев Пейчо Енчев засече с глава, но топката мина над вратата.

Александър Манолов продължи за Димитър Видев в 86-ата минута, но топката му бе отнета преди да успее да отправи удар.

Със загубата днес „Берое“ остана на второ място на Pomorie Cup. В събота от 13 часа „зелените“ ще срещнат „Черноморец“ (Бургас) в мач за 3-4 място. Финалът от 15 часа е „Локомотив“ (Пловдив) – „Созопол“.

Берое U21 (Стара Загора) – Созопол 0:3 (Созопол)
голммайстори: 0:1 Илиян Шерденов 21′, 0:2 Станимир Баев 40′(д), 0:3 Станимир Баев 48′
Берое U21 (Стара Загора): 1. Михаил Михайлов (77′ – 33. Богомил Цинцарски) – 15. Денислав Димитров (79′ – 2. Ивайло Ангелов), 28. Диян Димов (46′ – 17. Борислав Желязков), 19. Пламен Тенев (к), 18. Георги Динков (79′ – 20. Ивайло Иванов) – 88. Димитър Трайков (46′ – 4. Пейчо Енчев), 16. Кирил Личев, 91. Жюлиен Бенков (79′ – 10. Димитър Видев), 10. Никола Грозданов (60′ – Николай Георгиев) – 92. Емин Ахмед (69′ – 10. Венцислав Иванов), 8. Стивън Петков (77′ – 9. Александър Манолов); старши треньор: Иван Гаджев
Созопол (Созопол): 88. Свилен Нотев, 6. Георги Радев, 20. Георги Хашев, 13. Мирослав Колев, 11. Мустафа Мустафа (к), 10. Теодор Стефанов, 23. Михаил Георгиев, 8. Илиян Шерденов, 21. Станимир Баев, 14. Любомир Цеков, 4. Александър Шабанков (4. Ивайло Русев, 15. Петър Колев, 24. Ростислав Янков, 9. Васил Тачев, 18. Венцислав Гюзелев, 2. Ангел Делчев); старши треньор: Румен Димов

снимка: beroe.bg