Доби Рабаджиева с 15 точки, Волеро с драматично 3:2 над Кан в плейофите на ШЛ

Волейболната националка Добриана Рабаджиева и нейният отбор Волеро (Цюрих) тръгнаха с драматична победа в плейофите на Шампионската лига. Доби Рабаджиева и компания успяха да обърнат и да се наложат много трудно като гости над френския РК Кан (Кан) с 3:2 (21:25, 25:9, 16:25, 25:17, 15:5) в първи мач от Плейофи 12, игран късно снощи пред около 2500 зрители в зала "Палас дьо Виктоар".

По този начин волейболистките на Волеро са на крачка от класиране напред в най-престижния европейски клубен турнир. Срещата-реванш е следващия четвъртък (19 февруари) от 21,00 часа българско време в Цюрих. При нова победа воденият от треньора Драгутин Балтич тим ще се класира за Плейофи 6, където ще срещнат победителя от двойката между турския гранд Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул) и чешкия Агел (Простейов). От друга страна отборът на Кан трябва да гони задължителен успех с 3:0 или 3:1, ако иска да продължи напред, а при победа с 3:2 гейма, ще се играе т.нар. "златен" гейм.

Доби Рабаджиева игра стабилно цял мач и стана втора по резултатност с 15 точки (2 блока, 1 ас, 40% ефективност в атака, 50% позитивно и 12% перфектно посрещане) за успеха. Над всички за Волеро бе украинката Олеся Рихлюк с 23 точки (6 блока!!! и 49% ефективност в атака) за победата. От друга страна за домакините от Кан звездата на тима Виктория Рава (1 блок, 1 ас и 45% ефективност в атака) и холандката Марет Гротюс (1 блок, 1 ас, 40% ефективност в атака, 37% позитивно и 15% перфектно посрещане) завършиха с по скромните 11 и 10 точки.

РК КАН (КАН, ФРАНЦИЯ) - ВОЛЕРО (ЦЮРИХ, ШВЕЙЦАРИЯ) 2:3 (25:21, 9:25, 25:16, 17:25, 5:15)
КАН: Марен Апитц 3, Джулиън Фосет, Александра Лазич 8, Марет Гротюс 10, Виктория Рава 11, Нека Ониейекве 7 - Дебора Ортшит-либеро 1 (Саня Буршач 1, Илка Ван Де Вивер, Юкико Ебата 4, Лоугън Том 5)
Старши-треньор: Ян Фън
ВОЛЕРО: Къртни Томпсън 2, Олеся Рихлюк 23, ДОБРИАНА РАБАДЖИЕВА 15, Наталия Мамадова 13, Надя Нинкович 5, Анна Купрянова 11 - Силвия Попович-либеро (Натали Хаглунд, Рейчъл Санчес Перес 12, Ана Гърбач, Лаура Унтернерер)
Старши-треньор: Драгутин Балтич.