Лесна победа прати ПСЖ на четвъртфинал (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналите в турнира за националната купа след домакински успех с 2:0 срещу Нант. Головете за тима на Лоран Блан реализираха Единсон Кавани и Йоан Кабай още до почивката.

Първото сериозно положение в двубоя се откри пред Кавани, но той стреля неточно. Уругваецът обаче се реваншира в 19-ата минута и откри резултата с глава след центриране на Давид Луис. Четвърт час по-късно след пробив на Грегори ван дер Вил топката стигна до Кабай и той удвои аванса на парижани.

След почивката домакините, които играха без повечето си звезди, можеха да нпаравят победата си и по-убедителна, но с лека ръка пропиляха няколко добри положения пред вратата на "канарчетата".

ПСЖ - НАНТ 2:0
1:0 Кавани (19)
2:0 Kабай (34)