Уест Бромич се отдалечи от дъното (видео)

С два гола през второто полувреме Уест Бромич надви Суонзи с 2:0 и се отдалечи от зоната на изпадащите във Висшата лига. Съставът на Тони Пулис изигра силен мач и наложи волята си с попадения на Идейе Браун и Саидо Берахино. Успехът изкачи "дроздовете" на 14-о място с 26 точки, докато Суонзи е на 9-а позиция с 34 точки.

Домакините бяха по-активни в началото, но без да създадат сериозно напрежение пред вратата на Лукаш Фабиански. Малкото атаки на Суонзи пък се развиваха преднимно по десния фланг, където действаше Нейтън Дайър. В 12-ата минута Крейг Доусън стреля опасно с глава, но стражът на "лебедите" изби. Малко след това Саидо Берахино и Идейе Браун направиха двойно подаване, топката стигна до Калъм Макманаман, но той не успя да открие резултата.

В самия край на полувремето Бафетимби Гомис пропусна отлична възможност да изведе напред гостите. След подновяването на играта на Уест Бромич взе инциативата и в 60-ата минута лошо изчистена топка попадна в Идейе Браун, който откри резултата. Уейн Раутлидж можеше да изравни веднага, но Дарън Флетчър се намеси решително. Четвърт час преди последния съдийски сигнал Идейе подаде на Берахино, който простреля Фабиански за 2:0.