Очаквайте от 14:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Страши Филипова и Лора Китипова със загуба в плейофите на Шампионската лига

Азербайджанският волейболен отбор на Азерьол (Баку), където играят капитанката на националния ни тим Страшимира Филипова и националната разпределителка Лора Китипова, започна със загуба в плейофите на Шампионската лига при жените. Волейболистките на Азерьол отстъпиха у дома на италианския Унендо Ямамай (Бусто Арсицио) с 1:3 (24:26, 21:25, 25:19, 14:25) в първи мач от Плейофи 12, игран този следобед пред около 1500 зрители в Баку.

Страши Филипова игра стабилно цял мач и реализира 8 точки (3 блока и 71% ефективност в атака). Лора Китипова пък започна като титулярка, но бе сменена във втория гейм. Над всички за Азерьол бе сръбката звезда Йована Бракочевич с 22 точки (3 блока, 3 аса и 34% ефективност в атака), но и нейните усилия не бяха достатъчни за успеха. За тима на Бусто Арсицио Валентина Диуф също заби 22 точки (4 блока, 1 ас и 38% ефективност в атака) за победата.

Срещата-реванш е следващата сряда (18 февруари) от 21,30 часа българско време в Италия. Отборът на Азерьол трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна при нов успех за Бусто Арсицио, те ще продължат напред, където ще срещнат победителя от двойката между друг италиански тим - Нордмеканика (Пиаченца), и руския гранд Динамо (Москва).

АЗЕРЬОЛ (БАКУ, АЗЕРБАЙДЖАН) - УНЕНДО ЯМАМАЙ (БУСТО АРСИЦИО, ИТАЛИЯ) 1:3 (24:26, 21:25, 25:19, 14:25)
АЗЕРЬОЛ: ЛОРА КИТИПОВА, Йована Бракочевич 22, Йелена Николич 10, Одина Байрамова 17, Ксения Позняк 7, СТРАШИМИРА ФИЛИПОВА 8 - Ленка Дюр-либеро (Оксана Курт 2, Джейран Алиева 1, Катерина Жидкова)
Старши-треньор: Александър Червяков
БУСТО АРСИЦИО: Йоанна Волош 3, Валентина Диуф 22, Хелена Хавелкова 15, Франческа Маркон 6, Джулия Пизани 10, Екатерина Любушкина 9 - Джулия Леонарди-либеро (Ребека Пери 3, Валентина Рания, Алис Де Гради 1)
Старши-треньор: Карло Паризи.