Даниел Рикардо и Люис Хамилтън номинирани за "Лауреус" 2015

Люис Хамилтън бе номиниран за спортната награда "Лауреус" в категория "Спортист на годината" заедно с мотоциклетиста от MotoGP Марк Маркерс. Тази година и двамата спечелиха световни титли в шампионатите, в които се състезават, и техни съперници за наградата ще са футболистът Кристиано Роналдо, тенисистът Новак Джокович, голфърът Рори Макилрой и победителят от миналата година - атлетът Рено Лавийени. През изминалата година французинът подобри световния рекорд в овчарския скок на легендарния Сергей Бубка, преодолявайки 6.16 м на състезание в Донецк, а през лятото спечели и европейската титла на открито в Цюрих.

При жените гюлетласкачката Валери Адамс ще си оспорва отличието с още една атлетка - Гензебе Дибаба, както и със словенските скиорки Марит Бьорген и Тина Мазе, а също и с тенисистките Ли На (Китай) и Серина Уилямс (САЩ). Британската атлетка Джо Пейви, която спечели европейската титла на 10 000 метра в Цюрих през миналото лято на 40 години и само 10 месеца след като роди, е номинирана в категорията "Завръщане на годината".

Даниел Рикардо е номиниран в категория "Пробив на годината", след като спечели три състезания от календара за сезон 2014 във Формула 1. Пилотът на Ред Бул финишира трети в класирането в първата си година в отбора. Негови конкуренти ще са тенисистът Марин Чилич, алпийската скиорка Микела Шифрин и футболистите Марио Гьотце и Хамес Родригес.

Сребърните стрели са номинирани за "Световен отбор" на годината. Победителите за наградите "Лауреус" за 2015 г. ще бъдат обявени на 15 април.