Хъл Сити "ухапа" два пъти Астън Вила

Отборът на Хъл Сити надигра с 2:0 Астън Вила в домакинството си от междинния 25-ти кръг в Премиър лийг. "Тигрите" "ухапаха" на два пъти своя съперник с попадения на Никица Йелавич в 22-ата и Даме Н`Дой в 74-ата минута и прибавиха ценни три точки в битката за оцеляване. Така те спряха серията си от 4 мача без успех на сметката си и в същото време продължиха "черната" серия на Бирмингамци от 5 поредни загуби и 10 мача без победа.

Домакините на "Кей Си Стейдиъм" откриха резултата в 22-ата минута, когато след чудесна комбинация между Н`Дой и Йелавич, хърватинът отправи силен удар и след рикошет кълбото неспасяемо се озова в мрежата зад Брад Гузан. В 74-ата минута пък Гастон Рамирас пусна хубав пас за Н`Дой, който стреля, ударът му бе спасен от вратаря, но при добавката нападателят не сгреши за 2:0 с първия си гол за Хъл.

След тази победа Хъл Сити излезе на 15-ата позиция във временното класиране с актив от 23 точки. Астън Вила пък вече е в зоната на изпадащите на 18-ото място с 22 точки.