Балотели най-сетне изригна и донесе безценна победа на Ливърпул (видео)

Марио Балотели вкара първия си гол за Ливърпул в Премиър лийг и с него донесе изключително ценната победа на мърсисайдци с 3:2 над Тотнъм.  Домакините на два пъти излизаха напред в резултата след голове на Лазар Маркович (15') и Стивън Джерард (53' - от дузпа). След всяко от тези попадения обаче "шпорите" реагираха бързо и възстановяваха равенството чрез Хари Кейн (26') и Муса Дембеле (61'). В крайна сметка появилият се като резерва Супер Марио донесе заслужена победа на Ливърпул срещу директен конкурент в битката за топ 4.

Голмайсторът на мърсисайдци Даниел Стъридж започна като титуляр за сметка на контузения Рахим Стърлинг. Това се случи на английския национал за първи път от 31 август насам, когато Ливърпул победи именно днешния си съперник. Джордън Айб, Стивън Джерард и Лазар Маркович също стартираха за домакините.

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино заложи на същия състав, който започна и в дербито с Арсенал.

Още в първите минути Хари Кейн получи добро извеждащо подаване в наказателното поле, Миньоле излезе и леко закачи крака на нападателя - епизод, който се случи около аутлинията. Кейн претендира за нарушение, но Фил Дауд не даде сигнал. Ливърпул отговори с много активни действия в следващите минути. Стъридж нанесе два точни изстрела, вторият от които доста опасен, но Лорис спаси. Джерард пък стреля от пряк свободен удар, но топката профуча над напречната греда.

В 15-ата минута домакините заслужено стигнаха до гол аванс. Дълго подаване на Миньоле стигна до Стъридж, който овладя, но загуби топката, която след рикошет във Вертонген стигна до Маркович. Сърбинът проби напред и стреля по диагонала с левия крак. Топката тупна пред Лорис, който също не се намеси добре, и влезе в мрежата - 1:0.

В 26-ата минута гостите възстановиха равенството след постепенна атака, при която Ериксен и Ламела комбинираха добре, след което аржентинецът изведе Кейн в наказателното поле. Сако се подхлъзна и остави голмайстора на Тотнъм да се разпише, отбелязвайки 23-ия си гол от началото на сезона.

В добавеното време мърсисайдци бяха много близо до това отново да излязат напред. При едно разбъркване в наказателното поле на "шпорите" Вертонген не успя да изчисти, а Стъридж стреля с пета, с гръб към вратата. Топката обаче срещна гредата за късмет на гостите.

В 52-ата минута Стъридж получи в наказателното поле и на малък периметър финтира последователно Вертонген и Роуз, но вторият препъна нападателя - дузпа за Ливърпул. Стивън Джерард изпълни точно, извеждайки отново мърсисайдци напред.

Гостите реагираха и секунди след това Ламела отправи страхотен удар от границата на наказателното поле, но Миньоле успя да избие.

Много скоро след това - в 61-ата минута, Тотнъм стигна до ново изравняване. Кристиан Ериксен изпълни много добре пряк свободен удар, отсъден за спорно нарушение на Джерард, Миньоле изби, но Кейн, който бе в положение на засада, стигна до топката и подаде успоредно на голлинията, след което Дембеле засече отблизо за 2:2. Домакините бурно оспорваха редовността на това попадение, но то бе зачетено.

В 68-ата минута Стъридж претендираше за втора дузпа, след като Дайър влезе в краката му. Контакт между двамата имаше, но бранителят игра първо с топката.

В 83-ата минута Марио Балотели, който се появи в игра десетина минути по-рано, най-сетне се разписа за Ливърпул в мач от Премиър лийг. Италианецът изпревари бранителите на Тотнъм и засече от малкото наказателно поле остро центриране на Лалана отдясно. Това бе негов трети гол във всички турнири, откакто бе привлечен на "Анфийлд".

Ливърпул остава на седма позиция, но вече е само на точка зад Тотнъм и на три зад Арсенал, който в момента е на четвърто място.