Арсенал си поигра с късмета, но все пак победи (видео)

Арсенал победи с 2:1 Лестър в домакинството си от междинния 25-ти кръг в Премиър лийг. "Артилеристите" взеха комфортна преднина от два гола през първото полувреме след точни удари на Лоран Косиелни в 28-ата и Тио Уолкот в 41-ата минута. През втората част обаче лондончани видимо се отпуснаха и подцениха съперника и за малко да бъдат наказани. "Лисиците" върнаха един гол чрез Андрей Крамарич в 61-ата минута, а след това пропуснаха още няколко възможности да стигнат и до изравняване, но все пак домакините удържаха преднината си и записаха три точки, които ги изкачиха до Топ 4 във временното класиране.

Гостите изненадващо стартираха мача по-добре. Още във 2-ата минута Естебан Камбиасо намери Марез в наказателното поле, но той се засуети и в крайна сметка стреля покрай вратата. След това в 12-ата минута Лестър имаше нов шанс за гол като Марез напредна по лявото крило и нахлу в пеналта, след което стреля през краката на вратаря Давид Оспина, но някак топката отказа да влезе във вратата.

Постепенно обаче Арсенал взе нещата в свои ръце. В 16-ата минута Уолкът излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. В 27-ата минута пък Месут Йозил се освободи и отправи удар по земя и принуди Марк Шварцър да се намесва решително. При последвалия корнер обаче Лоран Косиелни бе оставен непокрит и от близо засече центрирането на Йозил за 1:0.

Лестър имаше шанс да се върне в мача в 37-ата минута, когато Пол Кочески центрира в наказателното поле за Андрей Крамарич, който обаче с глава стреля над вратата. В 41-ата минута обаче Арсенал стигна до втори гол. Йозил опита далечен удар, който бе спасен от Шварцър, но топката стигна до Уолкот, който при добавката не сгреши за 2:0.

Втората част започна с шанс за Арсенал. Още в 49-ата минута Томаш Росицки отправи силен идур покрай вратата. Лестър обаче постепенно изнесе играта в по-предни позиции и в 52-ата минута Крамарич се освободи и стреля в близкия ъгъл, но Оспина спаси. След това хърватинът имаше нов шанс, като бе изведен в наказателното поле и стреля силно, но отново вратаря спаси, а при опита за добавка Пер Мертезакер изчисти пред голлинията. При последвалия корнер обаче защитата на лондончани на няколко пъти не успя да изчисти топката, като в крайна сметка тя бе центрирана за Крамарич и след ново лошо изчистване, нападателят овладя и със силен удар успя да намали резултата - 2:1.

В 71-ата минута "лисиците" можеха да стигнат и до изравняване на резултата. Поредна грешка в защитата на Арсенал позволи на Риад Марез за напредне и да стреля опасно до гредата. След това в 78-ата минута след страхотна контра Крамарич бе изведен сам срещу Оспина, но твърде елементарно опита да го прехвърли и вратарят лесно улови.

Все пак Арсенал удржа крехката си преднина и спечели двубоя, като вече е 4-ти в класирането с актив от 45 точки, но и мач повече от Манчестър Юнайтед. Лестър пък е в тежка серия от 4 поредни загуби и остава на дъното със 17 точки.