Ели Василева и Вакъфбанк с драматично 3:2 над шампиона на Европа Динамо в плейофите на ШЛ (ВИДЕО)

Волейболната националка Елица Василева и нейният турски отбор Вакъфбанк (Истанбул) започнаха с драматична победа в плейофите на Шампионската лига. Момичетата на треньора Джовани Гуидети успяха да се наложат много трудно като гости над победителя в най-престижния клубен турнир на Стария континент за 2014 година - руския Динамо (Казан), с 3:2 (24:26, 25:21, 25:20, 25:27, 15:7) в първи мач от Плейофи 12, игран тази вечер пред над 3000 зрители.

По този начин волейболистките на Вакъфбанк са на косъм да вземат много сладък реванш от Динамо за загубения финал на Шампионската лига през 2014 година с 0:3 в Баку. Срещата-реванш е следващия четвъртък (19 февруари) от 19,30 часа българско време в Истанбул. При нова победа Василева и компания ще се класират за Плейофи 6, където ще срещнат победителя от двойката между друг турски тим - Фенербахче Грундиг, и германския Дрезднер СК (Дрезден). От друга страна отборът от Казан трябва да гони задължителен успех с 3:0 или 3:1, ако иска да продължи напред, а при победа с 3:2 гейма, ще се играе т.нар. "златен" гейм.
Супер Ели, която получи лека контузия в десния крак преди няколко дни в мач от последния кръг в турската Лига, започна като титулярка за своя тим, но бе сменена в средата на третия гейм от Гьозде Сонсърма. Българската посрещачка завърши със скромните 6 точки (21% ефективност в атака, 67% позитивно и 42% перфектно посрещане). Над всички за Вакъфбанк бе бразилската звезда Шейла Кастро с 24 точки (5 аса!!!, 3 блока и 39% ефективност в атака) за победата. Италианската националка Каролина Костагранде (4 аса, 1 блок, 42% ефективност в атака, 53% позитивно и 33% перфектно посрещане) и сръбската блокировачка Милена Рашич (4 блока и 48% ефективност в атака) пък добавиха съответно 18 и 17 точки за успеха на турския тим.
От друга страна домакините от Динамо звездата Екатерина Гамова заби също 24 точки (3 блока и 43% ефективност в атака), а Елена Юрева добави още 17 точки (5 блока!!!, 1 ас и 52% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победата.
ДИНАМО (КАЗАН, РУСИЯ) - ВАКЪФБАНК (ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЯ) 2:3 (26:24, 21:25, 20:25, 27:25, 7:15)
ДИНАМО: Евгения Старцева 2, Екатерина Гамова 24, Олеся Николаева 10, Антонела Дел Коре 13, Елена Юрева 17, Мария Бородакова 9 - Екатерина Уланова-либеро (Елема Ежова, Ирина Малкова, Виктория Чаплина, Анна Мелникова)
Старши-треньор: Ришат Гилязутдинов
ВАКЪФБАНК: Наз Айдемир 3, Шейла Кастро 24, Каролина Костагранде 18, ЕЛИЦА ВАСИЛЕВА 6, Милена Рашич 17, Робин Де Кройф 9 - Гизем Карадайъ-либеро (Гьозде Сонсърма 8, Чаджла Акън, Гюлдениз Йонал, Хатидже Йорге-либеро)
Старши-треньор: Джовани Гуидети.

ГАЛЕРИЯ от мача ДИНАМО - ВАКЪФБАНК 2:3 - ТУК!!!

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ДИНАМО - ВАКЪФБАНК 2:3 - ТУК!!!