Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Миньор победи дубъла на Левски

Отборът на Миньор (Перник) победи с 2:0 дублиращия отбор на Левски и записа втори успех в контролите, предаде сайтът на "жълто-черните". Срещата се игра на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов" и бе изгледана от част от ръководството на перничани. Головете за "чуковете" реализираха Йордан Йорданов и Виктор Софрониев.

Двубоят започна равностойно, а първата сериозна опасност бе пред вратата на домакините. В 31-ата минута след центриране от корнер Арсов засече топката, но не уцели вратата. Малко по-късно Левски също изтърва добра възможност. Всичко по-интересно в мача се случи след почивката, когато в игра за Миньор се появиха по-опитните футболисти.

След почивката перничани наложиха надмощие и създадоха редица положения. В 50-ата минута хубав удар на Райчев бе спасен от вратаря, а 5 минути по-късно Йордан Йорданов откри. Той беше изведен с триходова комбинация сам срещу вратаря и прати топката в долния десен ъгъл. В 66-та минута Виктор Софрониев засече с глава центриране от фаул и удвои. До края на срещата "жълточерните" можеха да стигнат до разгром. В 71-та минута с далечен удар Александър Александров тресна напречната греда, а малко след това Димитър Панталеев пропусна от чудесна позиция.

С контролата срещу Левски приключи и петдневния лагер на Миньор в Рударци.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg