Крауч повали "свраките" с 44-ия си гол с глава (видео)

Нападателят на Стоук Сити Питър Крауч се появи в игра осем минути преди края на гостуването на неговия тим на Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" и с гол в последната 90-а минута донесе равенството 1:1 на "грънчарите" при визитата на "свраките". Бившият национал на Англия се разписа с глава след центриране на друга резерва в състава на Марк Хюз Джеф Камерън, което бе негов 44-и гол с глава във Висшата лига. По този показател Крауч изостава единствено от Дион Дъблин (45) и Алън Шиърър (46).

Преди това домакините имаха аванс в резултата благодарение на красиво попадение на халфа Джак Колбак. Полузащитникът се разписа с удар от границата на наказателното поле, който се отклони в гредата зад Асмир Бегович и влетя в мрежата. Домакините имаха късмет в този момент, след като десетина минути по-рано Колбак можеше спокойно да бъде изгонен след грубо влизане в краката на Стивън Айрлънд, но реферът Кевин Френд не го отстрани от игра.

Нюкасъл бе по-активният отбор на терена и определено може да съжалява повече за пропуснатата победа. След попадението на Колбак възпитаниците на Джон Карвър на два пъти можеха да удвоят своя аванс, но пропуснаха отлични възможности пред вратата на Бегович, излизайки сами срещу него при контраатаки. Папис Демба Сисе и Муса Сисоко обаче пропуснаха да се разпишат и това позволи на "грънчарите" да нанесат своя удар в края на мача.

Ремито остави ситуацията в класирането непроменена, като и Стоук Сити, и Нюкасъл са в "златната среда" - гостите в днешния двубой заемат десетото място с 33 точки, докато Нюкасъл са 11-и с две по-малко в своя актив.