Интер разби Палермо на "Меаца" (видео)

Отборът на Интер разби с 3:0 гостуващия Палермо в мач от 22-ия кръг на италианската Серия "А". Два гола за "нерадзурите" отбеляза Мауро Икарди (65, 80), а Фреди Гуарин (16) бе автор на третото попадение (за 1:0) в мача. Българският халф Ивайло Чочев не игра за Палермо.

В 16-ата минута швейцарският офанзивен полузащитник Джердан Шакири центрира от ъглов удар и колумбийският халф Фреди Гуарин с глава насочи топката в мрежата зад Стефано Сорентино.

В 25-ата минута сицилианците пропуснаха отличен шанс за изравняване на резултата. След остро центриране отляво Лука Ригони не уцели вратата на Самир Ханданович от непосредствена близост.

В 30-ата минута аржентинският нападател Родриго Паласио направи голям пропуск, стреляйки в аут с глава след центриране на Марсело Брозович.

Шест минути след почивката звездата на Палермо Пауло Дибала направи шокиращ пропуск. След сериозно разбъркване пред вратата на "нерадзурите" топката се удари в гредата и се озова право на крака на Дибала, но вместо да скъса мрежата зад Ханданович, младият аржентинец изпрати топката в облаците.

В 57-ата минута греда имаше и за Интер - след дълъг пас на Гуарин аржентинският нападател Мауро Икарди отправи удар с глава от дъгата на наказателното поле, но топката се отби от левия страничен стълб на вратата на Сорентино и гостите се спасиха в тази ситуация. Две минути по-късно футболистите на Роберто Манчини отново нямаха късмет, след като този път защитникът Андреа Ранокия уцели напречната греда с глава след центриране от корнер на Шакири.

В 65-ата минута Гуарин центрира отдясно, Паласио игра с топката и тя се озова в краката на Икарди, аржентинецът имаше време да си я нагласи удобно и след това не пропусна да я изпрати в мрежата - 2:0 за "нерадзурите".

Класическата победа на Интер бе оформена в 88-ата минута, когато Гуарин центрира отдясно и Икарди заби топката с глава във вратата на сицилианците.

Интер е девети в класирането с 29 точки, на 6 зад петия Сампдория. Палермо пък е осми с 30 точки.