Валенсия подчини Еспаньол

Отборът на Валенсия победи с 2:1 като гост Еспаньол в среща от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион. По този начин "приепите" се изкачиха на четвърта позиция в класирането, докато каталунците са девети.

В 18-ата минута Родриго Морено удари греда за Валенсия след удар от средно разстояние и лек рикошет в тялото на играч на Еспаньол. В 27-ата минута пък Фелипе Кайседо направи великолепен рейд през центъра на защитата на "прилепите", но не успя да преодолее вратаря на Валенсия Диего Алвеш. В 32-ата минута нападателят на Валенсия Пако Алкасер се устреми напред и опита труден удар от въздуха, но не уцели вратата на "папагалчетата".

И трите гола паднаха след почивката. В 62-ата минута Пабло Пиати засече центриране отляво и изпрати топката в мрежата зад Пау Лопес Сабата. Домакините пропуснаха златен шанс за изравняване на резултата малко преди края, когато Кристиан Стуани получи топката от Серхио Гарсия в наказателното поле на гостите, но направи непростим пропуск, позволявайки на играч на Валенсия да избие от голлинията.

Пет минути преди края Валенсия стигна до второ попадение. Даниел Парехо стреля мощно от фаул от доста далечно разстояние, топката срещна гредата, удари се в гърба на стража Пау Лопес Сабата и се озова във вратата - 0:2.

Мачът изглеждаше решен, но в 89-ата минута Парехо реши да връща топката назад в своята половина, Шкодран Мустафи допусна Серхио Гарсия да открадне твърде лесно топката и опитният нападател със свиреп шут опъна мрежата зад Диего Алвеш. Времето до края обаче беше твърде малко и "папагалчетата" трябваше да се примирят с поражението.