Виляреал не изостава в преследването на ШЛ (видео)

Отборът на Виляреал записа трета победа от четири мача след домакинска победа с 2:0 над Гранада в дуел от 22-ия кръг на испанското първенство. Автогол на Диего Майнс (29) и попадение на Жерард Морено (90) зарадваха "Ел Мадригал". Валенсианци временно се доближиха на точка от четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига.

"Жълтите" играха по-силно преди почивката. Гостите от "Лос Карменес" трудно създаваха положения за отбелязване. Още в първата минута Икечукву Уче стреля в близост до гредата. В 19-ата вратарят на андалуския тим Ойер Оласабал спаси удар на Жерард Морено след корнер. В 29-ата Диего Майнс заби сам топката в собствената си врата - 1:0. Капитанът на "подводницата" Бруно Сориано центрира, а централният защитник имаше нещастието да си отбележи автогол.

В 53-ата Ману Тригерос шутира и стражът на Гранада отново се намеси. Към края на срещата мочетата на Абел Ресино имаха добри шансове за изравняване. В 78-ата минута Хосе Дорадо - Чечу изчисти след опасно центриране на дебютанта Даниел Кандеяш. В 80-ата Серхио Асенхо някакси се справи след шут на Фран Рико. Две минути по-късно Франсиско Медина - Пити стреля опасно, топката отиде в краката на Джон Кордоба, който разтресе гредата, но след вдигнат флаг за засада. В 92-ата минута тимът на Марселино Гарсия Торал подпечата успеха си с попадение на Жерард Морено след страхотна поредна асистенция на Денис Черишев.

Снимка: "Марка"