Ливърпул не успя да пречупи Евертън в последното дерби на Капитана (видео)

Тимът на Ливърпул не успя да пречупи градския съперник Евертън на "Гудисън Парк" в последното дерби за легендата на отбора Стивън Джерард, който след края на сезона напуска родния си клуб. Така двата отбора завършиха наравно 0:0 в мач с малко положения пред двете врати. Възпитаниците на Брендън Роджърс имаха териториално превъзходство през почти целия мач, но така и не успяха да пратят топката зад Жоел Роблес. Те плетяха добри комбинации пред наказателното поле на "карамелите", но без да осъществят решителен удар към вратата на съперника. Дори в края на мача домакините бяха тези, които можеха да отбележат победния гол. В 87-ата минута първият точен удар в рамките на вратата за Евертън можеше да се окаже голов. Шеймъс Коулмън бе изведен сам срещу Симон Миньоле и стреля по диагонала, но белгийският вратар показа концентрация и изби в корнер, въпреки рикошета в краката на Мамаду Сако.

По този начин Ливърпул продължи серията си без поражение във Висшата лига, но не успя да продължи победния си ход. "Червените" имаха три поредни успеха в Премиър лийг и имаха шанса да се доближат на две точки от четвъртото място, но сега изостават на четири от него. Евертън пък регистрира третото си равенство в последните четири мача на двубоя, като серията без загуба за отбора на Роберто Мартинес е точно четири срещи. "Карамелите" са на 12-а позиция с 27 точки, но все още са по-близо до опасната зона в класирането, отколкото до местата, даващи право на европейска квота.

Дебютиращият в мърсисайдското дерби срещу Евертън Джордън Айб създаде най-опасното положение в началото на сблъсъка на "Гудиъсн Парк", след като в 27-ата минута разтресе страничната греда зад Жоел Роблес. Той отправи мощен удар с десния крак, който стражът на "карамелите" нямаше шансове да отрази, но за късмет на домакините топката не влетя в мрежата, а се отклони от дясната греда зад вратаря. Това обаче бе вероятно единственото чисто положение за гол през първото полувреме. Ливърпул бе по-активният отбор на терена, но отбрната на Евертън се справяше с бързите набези на Филипе Коутиньо, Рахим Стърлинг и Айб, като не им позволяваше да отправят опасни удари към вратата на Роблес.

През втората част ситуацията на терена не се промени, като Ливърпул бе далеч по-активният отбор и този, който търси гола повече от своя опонент. Гостите имаха тотално превъзходство над своя домакин и владееха топката в 61% от времето, но реалните опасности пред Роблес се брояха на пръсти. Все пак Стивън Джерард на два пъти и Алберто Морено имаха възможности да отбележат победен гол за "червените", но не успяха да го направят. Особено красиво бе положението в 53-ата минута, в което Джерард насочи красива задна ножица в очертанията на вратата на Евертън, но Стивън Нейсмит постави главата си на пътя на топката и изби в корнер.

Така се стигна до 87-ата минута, в която отборът на гостите, който до този момент не бе отправил нито един удар в рамките на вратата на Симон Миньоле, можеше да спечели мача. Коулмън се озова очи в очи с Миньоле и стреля по диагонала, но вратарят изби удара му в корнер.