Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Борусия (Дортмунд) се пробуди с гръм и трясък (видео)

Борусия (Дортмунд) най-накрая се пробуди и се върна на победния път в Бундеслигата. Днес тимът на Юрген Клоп надигра с категоричното 3:0 Фрайбург като гост в среща от 20-ия кръг и така сложи край на серията си от 5 мача без успех. Марко Ройс в 9-ата и Пиер-Емерик Обамеянг в 56-ата и 72-ата минута реализираха головете за "жълто-черните", които записаха важни три точки и се отлепиха от дъното в класирането.

Борусия започна по-добре мача и набързо стигна до откриване на резултата. В 9-ата минута Майк Франтц направи фатална грешка и върна топката неразчетено назад, като на практика я подари на Пиер-Емерик Обамеянг, който веднага подаде на непокрития Марко Ройс, а за него остана само да насочи кълбото в опразнената врата за 0:1.

След това гостите имаха още две добри възможности за гол. В 24-ата минута страхотен шут на Илкай Гюндоган профуча до гредата. В 32-ата минута пък Шинджи Кагава бе изведен на стрелкова позиция в пеналта, но се засуети и в крайна сметка ударът му бе прекалено слаб.

В края на полувремето обаче и играчите на Фрайбург показаха зъби. В 38-ата минута Франц отправи нелош изстрел покрай вратата. В 44-ата минута пък Оливер Зорг отправи истинска бомба по посока вратата на Роман Вайденфелер, който обаче демонстрира блестящ рефлекс и спаси.

Второто полувреме отново започна с по-добра игра на дортмундци. В 53-ата минута Обамеянг бе намерен в наказателното поле, но от воле стреля неточно. Три минути по-късно обаче нападателят получи нов шанс като Гюндоган го изведе с прекрасен пас зад защитата, той напредна и хладнокръвно реализира за 0:2.

В 66-ата минута Марко Ройс имаше нова добра възможност. Той се освободи в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но вратарят спаси. Третият гол обаче не закъсня и в 72-ата минута отново Обамеянг бе в прегръдките на съотборниците си. След хубава комбинация Кагава намери нападателя непокрит в наказателното поле, а за него не бе проблем да отбележи за 0:3.

С тази победа Борусия излезе на 16-ата позиция в таблицата с актив от 19 точки. Фрайбург пък е едно място по-надолу в класирането на 17-ата позиция с 18 точки.